DİB 2450 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Başladı! 50 KPSS ile Başvuru Adımları

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvurusu başladı. En Az Lise ve 50 KPSS Puanı ile Başvuru detayları ve istenen belgeler haberde.

DİB 2450 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Başladı! 50 KPSS ile Başvuru Adımları

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ( DİB ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere KPSS Puan ile yapılacak değerlendirme sonrasında yapılacak sözlü sınava katılmak için adaylar başvuru yapacak. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? Başvuru adımları nelerdir? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

2450 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Diyanet İşleri Başkanlığı Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 2450 kişilik kadro ile,

  • KKÖ ( Kur’an Kursu Öğreticisi ) 100 Personel ( 70 Kur’an Kursu Öğreticisi, 20 İşitme Engelli Öğrenciler İçin, 10 Görme Engelli Öğrenciler İçin),
  • İH ( İmam-Hatip ) 2300 Personel,
  • MK ( MüezzinKayyım ) 50 Personel,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

DİB personel alımı ilanına başvuru için adaylardan öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bunun dışında " Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak, 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları için en az 50 KPSS Puanı almış olmak " gibi şartlar aranır.

Ayrıca Kuran Kursu Öğreticisi alımı için ise işaret dili alanında en az 120 saatlik işaret dili sertifikasına ve Görme Engelli Öğrenciler İçin Braille Alfabesi alanında sertifikaya sahip olmak gereklidir.

TÜM BAŞVURU ŞARTLARI BURADA

Başvuru Süreci Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilandan sonra süreç Bugün ( 25 Eylül 2023 ) tarihi itibari ile başladı. Başvurular en geç 6 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Başvuru Adımları nedir?

1. ADIM: Adaylar öncelikle başvurularını Elektronik ortamda Ön Başvuru olarak gerçekleştirecekler.

Online Ön Başvuru Adresi: sinav.diyanet.gov.tr

2. ADIM: Elektronik ortamda Ön Başvurusunu yapmış olan adaylar Ön Başvurularını onaylatmak için 25.09.2023-06.10.2023 tarihleri arasında (saat 08:30- 16:30 arası) şahsen başvuru yapmaları gereklidir.

Şahsen Ön Başvuru Onaylatma Adresi: herhangi bir il/ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

Önemli NOT: 

  • Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurt dışında bulunan veya askerlik görevini yerine getirmekte olan adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.
  • İl/ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayların sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.
  • Başkanlığımız “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden ön başvuru yapmayan ve il/ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların başvuru talepleri dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! TIKLA SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Başvurularda Bilmeniz Gerekenler:

1. +Hafız gruplara müracaat etmek isteyen adaylardan, hafızlık bilgisi başvuru ekranına otomatik olarak gelmeyenler, hafızlık bilgilerini müftülükler aracılığıyla kayıt yaptırdıktan sonra müracaatlarını yapabileceklerdir.

2. Adaylar “Başvuru Şartları” bölümünde istenilen belgeyi/sertifikayı başvuru ekranındaki ilgili bölüme PDF formatında yükleyeceklerdir.

3. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendileri sorumlu olacaktır. 4. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

5. Adaylar, başvuru ekranındaki ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde öz geçmişlerini yazacaklardır.

6. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözlü Sınav Yapılacak!

KPSS Puanı ile başvuru yapmış olan adaylar başvuruları KPSS Puanına göre kadro sayısının 3 katı aday olarak değerlendirilmek üzere yapılacak olup Sınav sözlü olarak Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kayseri, Konya, Trabzon, Samsun ve Rize illerindeki sınav merkezlerinde yapılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sema Nur karaman
Sema Nur karaman - 3 ay Önce

İyi