Cumhurbaşkanlığı SSB Memur Alımı İlanı 2023 - 4 Kat Maaş İle

Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Yüksek Maaş ile sözleşmeli personel alımı kontenjan ve başvuru şartlar haberde.

Cumhurbaşkanlığı SSB Memur Alımı İlanı 2023 - 4 Kat Maaş İle

Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 14 Ağustos 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Tam Zamanı olarak iatihdam edilmek üzere Bilişim Personeli Alımı yapılacak. Cumhurbaşkanlığı alımları için adyalardan aranan şartlar ve kontenjan dağılımı haberde.

Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Savunma Sanayii Başkanlığı alımları 4 kişilik kadro ile gerçekleştirilecek olup,

  • 1 Kıdemli Sistem Uzmanı,
  • 3 Sistem Uzmanı,

alımı yapılacak.

4 Kat Maaş İle Personel Alınacak!

Yayımlanmış olan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı ilanına göre alımlar pozisyonuna göre 2, 3 ve 4 kat sözleşmeli Ücrete göre alım yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Savunma Sanayii Başkanlığı Sözlelmeli personel alımı için genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise Eğitim, KPSS ve YDS şartı aranacak.

Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

YDS ve KPSS detayı Nedir?

Başvuru için adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. ve Ayrıca Yabancı Dil sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak şartı aranacak.

KPSS siz yapılacak başvurularda ise puan 70 olarak ele alınarak, Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %0 YDS puanı esas alınacaktır.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

SSb başvurularoı için süreç eylül ayında gerçekleşirilecekŞartları sağlayan adaylar başvurularını sadece Online olarak yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 4 - 18 Eyül 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko

İLANIN DETAM METNİ

YORUM EKLE