AFAD 215 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

AFAD personel alımı başvurusu sona eriyor. 40 şehir 215 Arama Kurtarma Teknisyeni alımı için başvuru ve sonuç bilgileri haberde.

AFAD 215 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

AFAD Personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde AFAD Resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre 40 farklı şehirde istihdam edilmek üzere 215 Arama Kurtarma Teknisyeni alımı gerçekleştirilecek. Başvurular için artık son günlere geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını son tarihe kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

215 Personel Alımı Kontenjan Bilgisi:

AFAD Personel alımları 40 farklı şehirde yapılacak olup 215 Arama Kurtarma Teknisyeni alımı gerçekleştirilecek.

Alım yapılacak şehirler ise; " Adana, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, İstanbul, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Mardin, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van,Yalova " şeklindedir.

Öte yandan Lise mezunu 149 ve Ön Lisans mezunu 66 Arama Kurtarma Teknisyeni alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

AFAD Personel alımı başvurusu artık sona eriyor. Süreç 9 Ekim 2023 tarihi ile başlamıştı ve en geç 17 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilecekler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/afad-215-arama-kurtarma-teknisyeni-alim-ilani-2023-40-sehir-listesi-h45090.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

AFAD Personel alımı başvurusu KPSS Puanı ile yapıldığından değerlendirmelerde KPSS Puanına göre gerçekleştirilecektir. En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile Kadro sayısının 4 katı aday belirlenecektir. 

860 Aday İle Sınav Yapılacak!

Arama ve Kurtarma Teknisyeni alımı için uygulama sınavı yapılacak. Sözleşmeli diğer kadrolarda personel alımı için ise Sözlü Giriş sınavı yapılacaktır. Toplamda sınavlara değerlendirme sonucuna göre 8 bin 745 aday katılacaktır.

AFAD Arama ve Kurtarma Teknisyeni Uygulamalı Sınav Parkuru

AFAD Personel Başvuru Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

AFAD Personel alımı başvuruları 17 Ekim 2023 tarihinde sona ermişti. Başvuru sürecinin üzerinden oldukça fazla süre geçmesi ile sonuçlar henüz açıklanmadı. Aldığımız bilgiye göre değerlendirme aşamaları hala devam etmekte olup Kasım Ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARI BEKLEYEN KADIN ERKEK ADAYLAR BURADA

BAŞVURU SONUÇLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE