Selçuk Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımı başvurusu sona eriyor. Daha önce yayımlanan Personel Alımı ilanına göre Selçuk Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B fıkrasına göre Selçuk Üniversitesi 45 Sözleşmeli Personel alımı başvurusu sona eriyor!

45 Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Selçuk Üniversitesi personel alımı için başvurular sona eriyor. 25 Mart 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 8 Nisan 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. 

Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Adresi: personelilan.selcuk.edu.tr

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını KPSS puanı ile gerçekleştirilecek olup Değerlendirmelerde KPSS puanı ile yapılacak. Bu yönde En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirleneceklerdir.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 5 Büro Personeli,
  • 19 Destek Personeli (Temizlik),
  • 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 1 Diyetisyen,
  • 1 Mühendis (Bilgisayar),
  • 4 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme),

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Üniversite personel alımına başvuru için yukarıda da bahsettiğimiz gibi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere alım yapılacak olup genel olarak 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

KPSS şartı Var Mı?

Söz konusu ilan için Adaylardan KPSS Şartı aranacak. Hatta Değerlendirmeler KPSS Puanına göre gerçekleştirilecek olup Herhangi bir Yazılı veya Sözlü sınav yapılmayacaktır.

Buna göre 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Kontenjana Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvuru İçin İstenen Belgeler:

1. Fotoğraf başvuru sırasında ilgili alana yüklenecektir. (Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf sisteme yüklenecektir. )

2. Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi.

3. Ortaöğretim mezunları için önlü-arkalı diploma fotokopisi, Yükseköğrenim (önlisans ve lisans) mezunları için e-Devlet’ten alınacak BARKODLU mezuniyet belgesi.

4. Son 15 gün içinde e-Devlet sisteminden “Devlet Memuriyeti” için“Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü” adına alınmış BARKODLU Adli Sicil Kayıt Belgesi (e-Devletten alınabilir)

5. Ortaöğretim, Ön lisans ve Lisans mezunları için BARKODLU 2022 KPSS (B) sonuç belgesi.

6. Erkek adaylar için son 15 gün içinde e-Devlet sisteminden alınmış BARKODLU askerlik durum belgesi,

7. Son 1 (bir) yıl içerisinde 4/B’li (sözleşmeli) personel pozisyonunda çalışmış olanlar için, daha önce 4/B’li (sözleşmeli) personel pozisyonunda çalıştığı kurumdan alınacak 1 (bir) yıl bekleme süresine tabi olmadığını gösteren belge ve e-Devlet sisteminden alınmış BARKODLU SGK Hizmet Dökümü.

8. Koruma ve Güvenlik Görevlisi için başvuran adaylar son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ve Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası

9. İlanda aranan nitelik kısmındaki sertifika ve diğer belgeler

İLANIN TAM METNİ