Sağlık Bakanlığı Memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 27 Kasım 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Sağlık Bakanlığına bağlı olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ( TİTCK ) Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcılığı hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere 40 kişilik kadro ile Memur alımı yapılacağını belirtti. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Bakanlık Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kurumunda Merkez Teşkilat, İstanbul Denetim Grubu bünyesinde çalıştırılmak üzere 40 Ürün Denetmen Yardımcısı alınacaktır. Alımlar Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9. Dereceli kadroya yapılacak olup sözlü sınav ile alım gerçekleştirilecektir. Ayrıca 2 farklı Gruptan memur alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel ve özel olarak farklı şartlar aranacak. Adayların öncelikle yukarıdaki tabloda belirtilen Eğitim şartlarını sağlıyor olmaları gereklidir. Genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak şartı aranacak. Bu kapsamda;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı nedir?

2022 veya 2023 yılı KPSS Puanı ile Memur alımı yapılacak olup adayların Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 80 puan almış olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

Yarışma sınavının yapıldığı ilk gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Başvurular ne Zaman ve nasıl Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı alımları için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Elektronik ortamda olmak üzere e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 27 Kasım - 11 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim