Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 10 Ağustos 2020 tarihli günlük vaka rakamlarını açıkladı. Koronavirüsün günlük test sayılarından enfekte olma oranı her geçen gün artıyor. Bugün test sayısı da önceki günlere göre daha fazla oldu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Dr Fahrettin Koca'nın vatandaşlara uyardı bir hususta 60 yaş üstü vatandaşların enfekte olduğu illere oldu. En fazla efekte olduğu 2 ile yönelik uyarı geldi.

10 AĞUSTOS KORONAVİRÜS VAKA SAYISILARI AÇIKLANDI!

10 Ağustos 2020 tarihli günlük Koranavirüs vaka sayısında; bugün yapılan test sayısı 62 bin 219 olarak açıklandı. Bugün 1193 kişi enfekte olarak Koranavirüs vakası oldu ve daha önce enfekte olarak tedavisi olumlu sonuçlanıp iyileşen hasta sayısı 1211 kişi toplam sayılarda yüze 8,2 oranında zatürre dönüşüm oranı bulunuyor. Ağır hasta sayısı 603, toplam vefa eden hasta sayısı 5858 olarak açıklandı. Bugün vefat eden hasta sayısı ise 14 olarak açıklandı.

60 YAŞ ÜSTÜ VAKA SAYISININ EN FAZLA OLDUĞU İKİ İL;

Sağlık Bakanlığından 2 ilde 60 yaş üstü enfekte sayısının oranın yüksek olduğunu ifade edilerek uyardı. 60 yaş ve üzeri aktif hastaların toplam hasta içerisindeki Türkiye genelinde Yüzde 20 ve Yüzde 25 civarında bulunduğu ifade edildi. Bu kapsamda bu oranların üzerinde bulunan 2 il ismi Uşak ve Gümüşhane bulunuyor. Bu illerde ise oran yüzde 35 ile en yüksek orana sahip olduğu ifade edildi.

Editör: TE Bilisim