Sakarya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazetede yayımlanan memur alımı ilanına göre 2 farklı kadro için memur alımı yapılacak. 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında ve Belediye Zabıta yönetmeliğine göre yapılacak memur adaylarından KPSS ve Sürücü belgesi şartları aranacak. İşin Olsa ailesi olarak sizlere haberimizde ilan hakkında detayları ve kadro dağılımlarını aktaracağız.

40 MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesine toplamda 40 kişilik kadro ile memur pozisyonlarına alım yapacak. Bu kapsamda Erkek ve Kadın adaylar içerisinden Ön Lisans mezunu 10 İtfaiye eri ve 30 Zabıta Memuru alınacak.

10 İtfaiye Eri Alımı Özle Şartı: İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

10 Zabıta Memuru Alımı Özel Şartı: Herhangi bir önlisans programının birinden mezun olmak, A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

20 Zabıta Memuru Alımı Özel Şartı: Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adayların başvuru yapabilmesi için öncelikler 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Sonrasında ise özel olarak yukarıdaki niteliklere ek olarak, Yaş, Boy, KPSS, niteliklerini taşıyor olmaları gereklidir. İşte özel şaertlar;

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2018-KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

e) İtfaiye Eri kadrosuna başvuru yapacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

BAŞVURULAR EYLÜL'DE BAŞLIYOR!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için niteliklere sahip olan adaylar 28 Eylül 2020 tarihinde başvurularına başlayacak ve en geç 02 Ekim 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular istenne belgeler ile birlikte sadece Belediyenin yazı işlerine yapılacaktır.

Başvusu süreci başladığında bildirim almak için İŞİN OLSA mobil uygulamasını indirmeyi unutmayınız.