Kamu ve Özel Firmalara 1.339 Şoför Alımı Yapılacak (Makam Şoförü, Yük, Yolcu, Servis Şoförü)

Kamu ve Özel firmalara şoför alımları hangileri? İşin olsa ekibi olarak şoför kadrosunda personel alımına başvuru yapmak isteyenler için Servis, yolcu, yük, kamyon tır vb. bir çok pozisyondaki şoför alımlarına ilişkin detayları aktarıyoruz.

Kamu ve Özel Firmalara 1.339 Şoför Alımı Yapılacak (Makam Şoförü, Yük, Yolcu, Servis Şoförü)

Kamu ve özel firmalarda en çok alım yapılan mesleklerin başında şoför alımları gelmektedir. Buna göre kamuda çok sayıda makam şoförü alınırken, özel firmalarda ise yolcu şoförü, servis şoförü ve bir çok araç ile taşıma gibi şoför alımları yapılacak. Adayları şoför kadrolarındaki alımlara başvuru yapabilmeleri için ilgili kadrodaki aracı kullanmaya yetkili sertifikası yani ehliyetinin bulunması istenilmektedir.  Özel firmalarda çok sayıdaki personel açığının giderilmesi için İŞKUR üzerinden açıklanan ilanlara göre hangi kadrolarda alımlar yapılacak?

ALIM YAPILACAK ŞOFÖR KADROLARI;

Şoför kadrosundaki alımlarda hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak. İŞKUR üzerinden açıklanan ilanlarda; Yük taşıma, Tır Çekici, Yolcu taşıma, kamyon şoförü, servis şoförü, kamyonet şoförü, makam şoförü, traktör şoförü, minibüs, taksi, kurtarıcı araç, otobüs kaptanı pozisyonlarda alımlar yapılacak. 

Toplamda 1.399 kişilik personel istihdamındaki alımlarda adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekiyor. Adayların alım yapılacak olan pozisyonlardaki araçlar için tecrübesinin bulunması ayrıca ilanlarda belirtilen eğitim şartları ile askerlik gibi diğer özel şartları taşımları gerekmektedir. Kamu kurumlarına yapılacak şoför alımlarına değinmek gerekirse, öğretmen evi yük taşıma kadrosunda şoför alımı yapacak. 2 kişilik geçici kadrodaki alımlar için son başvuru tarihi ise 5 Eylül olarak belirtilmekte. 

Adayların kamu ve özel firmaların istihdam edeceği bir çok poziyondaki şoför alımlarına başvuru yapabilmeleri için işkur üzerinden iş arama ekranına meslek alanına şoför yazmaları, işyeri türüne kamu yada özel yazarak aratmaları yeterli olacaktır.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 10:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET
MEHMET - 2 yıl Önce

Şoför

Cahit gökkaya
Cahit gökkaya - 3 yıl Önce

İşe ehtiyaçımvar terörle müçadele belgemvar

Yakup
Yakup - 3 yıl Önce

Kamu şoför 5332914015

Ömer ergene
Ömer ergene - 3 yıl Önce

Elektrikçiyim acil işe ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

EBRUU
EBRUU - 2 yıl Önce

SOFOR

Yılmaz perçin
Yılmaz perçin - 2 yıl Önce

Evet sınıf ehliyetim var

Recep kocaaga
Recep kocaaga - 2 yıl Önce

Soför 0530 011 33 16 acil ise ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim

naim uçar
naim uçar - 2 yıl Önce

üç yıldıldır ilçe tarım şöförüyüm ihale üsülü olduğu için sadece sezonluk çalışıyorum devamlı iş olursa arayın 05358342128