Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 35 Alanda KPSS siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu personel alımı için ilan yayımlandı. KPSS siz olmak üzere 35 alanda Yabancı dil bilen personel alımı gerçekleştirilecektir.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 35 Alanda KPSS siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu personel alımı için ilan yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile TRT bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 35 Alanda personel alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu ilanlara göre adaylardan herhangi bir KPSS şartı talep edilmeyecektir. Yayımlanan yeni personel alımı ilanlarına göre alımlar sadece Yabancı dil kapsamında personel alımı gerçekleştirilecektir. İşin Olsa ekibi olarak TRT Personel alımı hakkında detayları aktaracağız.

TRT 35 Alanda Personel Alımı Yapacak!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından 23 Eylül 2022 tarihi itibari ile yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre 35 farklı kadroda personel alınacak.

KPSS Şartı Yok! Yabancı Dil Şartı nedir?

Söz konusu personel alımları için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Alımların Yabancı dil sınavı ile Yabancı pozisyonlar için yapılacağından adaylardan herhangi bir KPSS şartı talep edilmeyecek. Bunun yerine alım yapılacak dil için Yabancı Dil sınavı şartı aranacak.

Başvuru Genel Şartları nedir?

Alımların Yabancı Dil pozisyonlarında yapılacak olması ile genel olarak " Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre tecrübe Deneyim şartını sağlıyor olmak, Alım yapılacak pozisyonun gerektirdiği nitelikleri sağlıyor olmak" gibi şartlar aranacaktır.

Başvurular İnternet'ten Yapılacak!

TRT Personel alımı başvuruları için süreç başladı. Sadece İnternet üzerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir. Bu kapsamda başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başvuru Adresi: https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx?p=1

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin ozer
Hüseyin ozer - 1 yıl Önce

Sizin telofon yokmu bu nasıl spariş verme bir türlü olmuyo direk telofonla spariş vermek isdiyorum

Uğur uğur lu
Uğur uğur lu - 1 yıl Önce

Trtyeisbasvurusu