Türk Hava Kurumu Üniversitesi KPSS siz Personel Alımı Yapıyor!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Farklı kadrolarda ve niteliklerde alım yapılacak olup ilan için şartlar ve kadro dağılımı haberde.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi KPSS siz Personel Alımı Yapıyor!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 2021 yılı personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanı alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Üniversitenin Öğretim personeli alanlarına başvuru yapacak adayların gerekli belgeleri Üniversiteye ibraz etmeleri gereklidir. Ayrıca KPSS siz Personel Alımı yapılacak olup, Bu kapsamda tüm adaylardan genel olarak, Yabancı Dil Sınavından en az 85 ve üzeri puan almış olmak şartı aranacak. Aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel problemi olmamak gibi nitelikler aranacak.

KADRO DAĞILIMI:

Türk Hava Kurumu Üniversitesi farklı bölümlerde görevlendirmek üzere Doçent, Dr.Öğretim Üyesi, Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alımı yapılacak. Toplamda 21 kişi alınacak olup kadro dağılımı şöyledir;

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İlana başvurular 13 Temmuz 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 2 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Müdürlüğü Türkkuşu Kampüsü Bahçekapı Mah. Okul Sok. No: 11 06790 Etimesgut/ANKARA adresine teslim edilmesi gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE