TÜBİTAK BİLGEM KPSS Olmadan Şubat Ayı Personel Alımı İlanı Yayımladı

TÜBİTAK BİLGEM personel alımı için ilan yayımladı. Şubat ayı gelen ilana göre TÜBİTAK Araştırmacı alımı yapacak. Şartlar ve ilan detayları haberde.

TÜBİTAK BİLGEM KPSS Olmadan Şubat Ayı Personel Alımı İlanı Yayımladı

TÜBİTAK BİLGEM Az önce yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Araştırmacı alımı yapacağını bildirdi. KPSS Şartı aramaksızın yapılacak personel alımları için süreç Yarın ( 11 Şubat 2022 ) itibari ile başlıyor. Başvuru için adaylardan KPSS Şartı aranmayacak olup Lisans mezunu olmak gerekiyor.

Bu yönde TÜBİTAK BİLGEM bünyesine Kadrolu olarak Gebze-KOCAELİ ilinde olmak üzere 6 kişilik kadro ile Araştırmacı Alımı yapacak.

Araştırmacı Alımı Başvuru Şartları Nedir?

TÜBİTAK adaylardan genel olarak " Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel olarak ise, adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmaları gereklidir.

KPSS şartı Aranmıyor! Değerlendirme Nasıl Olur?

TUBİTAK Personel alımı için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmıyor Ancak ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil sınavlarından aşağıdaki tablodaki puan türlerinden İngilizce puanına sahip olmaları gereklidir. Öte yandan mezun olunan bölüm için mezuniyet ortalamasına bakılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TUBİTAK Personel alımı için adaylar başvurularına 11 Şubat 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 4 Mart 2022 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece İnternet ortamında olmak üzere https://kariyer.tubitak.gov.tr/ adresinden başvuru gerçekleştirmeleri gereklidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğçe aytepe
Tuğçe aytepe - 13 ay Önce

05379792023

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

05303436885