TRT En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan 3 Alanda Personel Alımı İlanı!

TRT bünyesine personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilanlara göre en az lise mezunu farklı alanlarda personel alacak. İşte detaylar.

TRT En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan 3 Alanda Personel Alımı İlanı!

Her zaman ilanlarını sizlerle paylaştığımız ve hala paylaşmaya devam ettiğimiz TRT yeni ilanlar yayımladı. Yayımlanmış olan ilanlara göre 3 farklı alanda olmak üzere personel alımı yapılacak. TRT Alımları TRT'nin kariyer sitesinde yayımlanmakta olup başvuru süreside online olarak yapılacaktır.Ayrıca KPSS siz Personel Alımı yapılacak olup İlanlar hakkında detayları siz değerli takipçilerimizle aşağıda paylaşıyor olacağız.

TRT PERSONEL ALIMI KADROLARI VE İŞ TANIMLARI:

TRT Nisan ayı içerisinde yayımladığı personel alımı ilanı detaylarına göre bünyesine 3 farklı alanda alım yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Mobil Jeneratör Sorumlusu, İklimlendirme Teknikeri / Teknisyeni ve Enerji Sistemleri Teknikeri/ Teknisyeni alanlarında alım yapılacak.

Enerji Sistemleri Teknikeri/ Teknisyeni İş Tanımı: Enerji Sistemleri alanında görev yapacak personel adayları hem lise hemde ön lisans mezunları içerisinden alınacak. Bu yönde Elektrik projesi okuyabilmek, Elektrik Ölçü ekipmanlarını kullanmak, Orta Gerilim ve Alçak Gerilim sistemlerinin kontrolü ve arıza tespitini yapmak, Jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı sistemleri ile alt yapısının işletilebilmesini sağlamak ve Trafo ve kompanzasyon sistemleri ile ilgili periyodik kontrollerin yapılmasını sağlamak gibi görevlerden sorumlu olacaklar.

İklimlendirme Teknikeri / Teknisyeni İş Tanımı: Aynı şekilde lise ve ön lisans mezunlarının başvuru yapabileceği bu pozisyon için adaylar Split ve multisplit klimaların periyodik bakım ve kontrollerini yapmak, Arıza tespitinin yapılması ve yerinde müdahale etmek ve Bakım sözleşmeleri ve bakım hizmetlerinin takibini yapmak gibi sorumluluklara sahiptirler.

Mobil Jeneratör Sorumlusu İş Tanımı: Naklen yayın/up-link araçlarında bulunan enerji (jeneratör grubu, kesintisiz güç kaynağı vb.) ve iklimlendirme sistemleri ile mobil jeneratör gruplarının bakım-onarım hizmetlerini takip etmek, Naklen yayın hizmetlerinde kullanılan yayın-yapım teçhizatının enerji ihtiyacını tespit etmek ve gerekli enerji altyapısını tesis etmek, Mobil jeneratör gruplarının kurulumunu yapmak, işletmek ve yayın-yapım teçhizatının kesintisiz beslenmesini sağlamak ve Mobil jeneratör araçlarının yayın-yapım veya bakım-onarım hizmetleri kapsamında sevk edilmesi amacıyla araç kullanabilmek gibi görevlere sahiptirler.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TRT Personel alımları için adaylardan bazı genel ve özel şartlar aranıyor. Bu kapsamda alımlar;

  • Teknisyen ve Tekniker alanlarından yapılacağından ilgili alanlarda lise veya ön lisans mezunu olmak, Alanında 2 yıl deneyimli olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğni yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • İstanbul'da İkamet ediyor olmak,
  • İş disiplini yüksek, sorumluluk sahibi, dinamik, dikkatli ve takım çalışmasına yatkın,
  • Tercihen B veya C sınıfı ehliyete sahip ve seyahat engeli bulunmayan,
  • Tehlikeli veya çok tehlikeli işlerde (Elektrik İşlerinde) çalışılmasına engel olmayacağını gösterir belge alabilen.
  • Vardiyalı sistemde çalışabilecek ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,

Doğrultusunda yapılacak. Ayrıca TRT KPSS siz personel alımı yapacak.

BAŞVURULAR:

TRT bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere farklı alamlarda personel alıyor. Bu kapsamda her kadro için başvuru ayrı bir ekranda yapılacak. Adaylar başvurularını İnternet ortamında Online olarak gerçekleştirebilecekler. Bu yönde başvurular sadece https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx adresi üzerinden yapılabilecektir. Başvuru süreci 13 Nisan 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 24 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 09:30
YORUM EKLE