Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı 2828 Sayılı Personel Alımı Duyurusu

Sağlık Bakanlığından personel alımına ilişkin duyuru geldi. 2828 Sayılı Kanun kapsamında atanacak kişiler ve belge teslim tarihi belli oldu.

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı 2828 Sayılı Personel Alımı Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Personel alımı detaylarını paylaştı. Az önce resmi İnternet adresi üzerinde yayımladığı duyuru ile 2828 Sayılı Kanun kapsamında atanacak kişiler ve belgeler belli oldu. Atanacak adaylar istenen belgeleri son tarihe kadar Sağlık Bakanlığına iletmeleri şarttır. 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, 

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimleri kadrolarına, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında; 16.06.2021 tarihinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yerleştirme yapılmış ve sonuçlar Bakanlığımıza gönderilmiştir. Bu kapsamda taşra teşkilatı kadrolarına, 2828 Sayılı Kanun kapsamında aday memur statüsünde yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları; İl Sağlık Müdürlüklerince alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ:

Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular; 24.06.2021 – 09.07.2021 tarihleri arasında Ek-1 de istenilen belgelerle birlikte en geç 09.07.2021 tarihi mesai bitimine kadar yerleşmeye hak kazandığı İl Sağlık Müdürlüğüne 3 üncü ve 4 üncü maddede belirtilen durumlar hariç şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER:

İstenen belgeler ve başvuru formu Sağlık Bakanlığının resmi internet adresi üzerinde duyurulmuştur. Adaylar en geç 9 Temmuz 2021 tarihine kadar belgeleri başvuru formu ile birlikte Sağlık Bakanlığa iletmeleri gereklidir.

İstenen Belgeler ve Başvuru Formu Burada

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nermin altın
Nermin altın - 5 ay Önce

İş bulamıyorum herşey torpul devri olmuş ben evime 2 seneden beri ekmek alamıyorum yeter artık

Fatma Çakmak
Fatma Çakmak - 4 ay Önce

Is yok kiracı evden çıkartıyor. Ev kiraları uçmuş. Iki çocuk var es yok. Ne yapalım biz artık. Canımıza tak etti. Gerçekten birinin bizlere yardım etmesi gerekiyor. Lutfen artık birileri sesimizi duysun.