Meteoroloji, TÜBİTAK ve 7 Üniversite 1080 Memur Personel Alımı Yapıyor!

Türkiye genelindeki 7 Üniversiteye, Meteoroloji genel Müdürlüğüne 2020/9 tercihleri ile alım yapacak. TÜBİTAK'a dağıtıcı, memur ve mühendis kadrolarındaki, memur personel alımı ilanlarına ait detayları haberden öğrenebilirsiniz.

Meteoroloji, TÜBİTAK ve 7 Üniversite 1080 Memur Personel Alımı Yapıyor!

Kamu kurumlarına memur ve personel alımı ilanları açıklanmaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürü son dakika açıkladığı bir ilanına göre sözleşmeli 9 personel alımı gerçekleştirilecek. Diğer yandan TÜBİTAK lise mezunu, yüksekokul mezunu terörle mücadele kapsamında personel alımları gerçekleştirilecek. Üniversiteler açıklamış olduğu çok sayıda ilan ile gerek hastanelerine gerek genel sekreterlik bünyesindeki idari bölümlerde çok sayıda personel alımı gerçekleştirilecek. Tüm ilanların bazı detayları İşin olsa sitesi ekibi olarak aktarıyoruz.

50 KPSS İLE MEMUR ALIMI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü lisans düzeyinde tercih alıyor. KPSS 2020/9 tercih kılavuzu ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklandı. 8 Temmuz tarihli ilan kılavuzuna göre adaylar 2018 KPSS puan ile başvuru yapabilecekler. 657 sayılı devlet memurları kanunu 4 maddesi B fıkrası gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilecek olan personellerin KPSS B puan türünden sıralama esas olarak, 8 mühendis ve 1 Mimar kadrosunda Toplam 9 personel alımı yapılacak. Başvurular 13 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek KPSS'den en az 50 ve üzeri puan almak yeterli olacak.

TÜBİTAK LİSE MEZUNU DAĞITICI, MYO MEZUNU PERSONEL ALIMI;

TÜBİTAK dağıtıcı, memur, mühendis kadrolarında personel alımı gerçekleştirilecek. Dağıtıcı adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, yaş altında 35 yaşında doldurmamış olmaları yani 1 Ocak 1985 tarihinden sonra doğmuş olmaları gerekmektedir. Memur kadrosuna kadınlarda en az önlisans mezunu olmaları büro yönetimi yönetici asistanlığı maliye İşletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, Bankacılık sigortacılık ve lojistik Adalet Hukuk büro yönetimi sekreterlik mezunu olmaları ve yaş şartları genel şartlar ve diğer şartları taşımaları istenmektedir.

Tübitak'ın açıkladığı diğer alımlardan bir tanesi de Mühendislik alımlarıdır. Bu alanlarda adayların ilgili bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü TÜSSİDE bünyesinde görev yapacak adayların başvuruları 27 Temmuz 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları istenmektedir. TÜBİTAK raylı ulaşım teknolojisi bünyesindeki görev almak isteyen memur alımlarında 10 Temmuz 2020 tarihine kadar başvuruda tamamlanacaktır. 

7 ŞEHİRDE ÜNİVERSİTELER İŞÇİ VE SAĞLIK PERSONELİ ALIMI;

Üniversite Hastaneleri de işçi alımı ile sağlıkçı kadrolarındaki ilanları açıklamaya devam ediyor. Bu alımlardan bir tanesi Süleyman Demirel Üniversitesi 70 işçi alımı gerçekleştirilecek. 8 Temmuz tarihli ilanın detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sözleşmeli 104 sağlık personeli alımı başvuruları alıyor. Diğer yandan Süleyman Demirel Üniversitesi 149. 19 Mayıs Üniversitesi 95, Atatürk Üniversitesi 466, Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli olarak 36 sağlık personeli alımları gerçekleştirilecektir. Tüm bu ilanları İş olsa sitesi üzerinden ayrıntıları ve gelişmeleri anında takip etmek için sosyal medya hesaplarına erişmek için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 23:33
YORUM EKLE