Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Devam Ediyor

Maliye Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 100 hazine avukatı alımı devam ediyor. Son başvuru tarihi ve detaylar nedir?

Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Devam Ediyor
Maliye Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı yapmaktadır. Boş kadrolar araştırılıp kadroların doldurulması için kurum tarafından alım ilanı yayımlanmakta olup ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan merkezi yerleştirme ataması aracılığı ile de memur alımı yapılmaktadır. Geçtiğimiz haftalarda yapılan duyuru ile Maliye Bakanlığının 100 hazine avukatı alımı yapacağı duyurulmuştu. Alımlar halen devam etmekte olup son başvuru tarihi 20 Ocak 2017 olarak belirlenmiş durumda. Adaylar 20 Ocak 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor. Peki kimler başvurabilir ve detaylar nedir?

Kimler Başvurabilir

Maliye Bakanlığı 100 hazine avukatı alımı yapacağını duyurdu. Adayların 20 Ocak 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekmekte olup bu kadroya kimler başvuru yapabilir?

Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak
Hukuk fakültelerinden mezun olmak
Avukatlık ruhsatına sahip olmak
KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak

Yukarıda Maliye Bakanlığının hazine avukatı alımı kadrosu için adayların sahibi olması gerektiği nitelikler belirtilmiştir. Başvuru yapmak isteyen adayların bu niteliklere sahip olması gerekmekte olup nitelikleri tutmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. 9 Ocak 2017 tarihinde başvurular başladı ve 20 Ocak 2017 tarihinde başvurular sona erecek. Adayların mutlaka bu tarihler içinde başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

YORUM EKLE