Kültür Bakanlığı Kapadokya 52 Personeli Alımı Hakkında Duyuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'li KPSS siz 52 personel alımı hakkında duyuru yayımlandı. Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve sınav tarihleri açıklandı.

Kültür Bakanlığı Kapadokya 52 Personeli Alımı Hakkında Duyuru

Kültür ve Turizm Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuru ile 52 Kamu personeli alımı sonuçları açıklandı. Az önce gelmiş olan duyuru ile Bakanlık bünyesine 52 personel alımı sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar hakkında açıklama yapıldı.

Bildiğiniz üzere Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 52 kişilik kadro ile KPSS Puanı ile veya KPSS Olmaksızın personel alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru sürecinin sona ermesi ile birlikte merakla beklenen sonuçlar 19 Ağustos 2022 tarihinde duyuruldu. 

2 Eylül 2022 tarihi ile gelen yeni duyuru ile Bakanlık bünyesine alım için uygulanacak sözlü sınava katılacak adayların listesi duyurulmuştur.

Bakanlık 52 Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

KPSS puanı aranmaksızın; 2 İç Denetçi, 3 Mühendis, 1 Peyzaj Mimarı, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 4 İdari Uzman,

KPSS taban puanı esas alınmak üzere; 1 Avukat, 4 Mühendis, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 1 Arkeolog, 1 Müze Araştırmacısı, 4 İdari Uzman, 1 Grafiker, 2 Restoratör, 10 Büro Görevlisi, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Teknisyen ve 3 Destek Personeli)

Yedek Aday Atama Duyurusu Geldi!

Yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri 20.12.2022 günü mesai bitimine kadar Kapadokya Alan Başkanlığı Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Ali Dirikoç Bulvarı No:93 NEVŞEHİR adresine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Kapadokya Alan Başkanlığına ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

Atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak k[email protected]  adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir

Atamaya esas belge talep edilen YEDEK ADAYLAR için tıklayınız.

ERLEŞTİRİLEN YEDEK ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1- Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2- Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3- Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5-Sağlık Raporu;

a) Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet Hastanesi veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

6-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

7- 22/11/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

8- Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

9- Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

10- Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

11- 6 adet vesikalık fotoğraf  

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 13:45
YORUM EKLE