Karayolları Genel Müdürlüğü 5 İlde Personel Alıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine personel alımı yapmak için farklı illerde personel alım duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre alımlar Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü 5 İlde Personel Alıyor
Karayolları Genel Müdürlüğü 19 Ocak 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki işçi personel ihtiyacını karşılamak üzere bir istihdam bildirisi yayımladı. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapıldı. Başvuruda bulunacak adaylar en az lise mezunu olmak zorundadır ve Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmalıdırlar.  

Karayolları Genel Müdürlüğü Batman ilinde 1 adet, Diyarbakır ilinde 5 adet, Mardin ilinde 2 adet, Şanlıurfa ilinde 2 adet ve Şırnak ilinde 1 adet olmak üzere Ortaöğretim ( lise ve dengi ) mezunu olmak şartı ile toplamda 11 adet Beden işçisi ( düz işçi ) alımı yapacak. adayların bu pozisyonlara yerleşebilmeleri için yapılacak olan Sözlü sınava katılmaları gerekmektedir. Sözlü sınav Diyarbakır'da yapılacaktır. Adayların sözlü sınava katılabilmeleri için aşağıdaki şartlara uygun olmaları gerekmektedir. 


Adaylardan sınav için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek, 18 yaşını doldurmuş olmak, şartları aranacaktır. Adayların başvurularını gerçekleştirmeleri için bu şartlara uygun olmaları gerekmektedir. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 19 Ocak 2017 tarihinde Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinde yayınlayacak olup 10 gün ilanda kalacaktır. Yani adaylar en geç 29 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ayrıca Buraya tıklayarak yapılan bildiriye ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret
Fikret - 5 yıl Önce

Lise mezunu cok çalışır lise mevzunu alınn

mahmut
mahmut @Fikret - 5 yıl Önce

la dayı bi git zaten torpille bitirmişindir sen liseyi...