İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı! Başvurular Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı 500 kişilik boş kadro ile İtfaiye alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı! Başvurular Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı gerçekleştiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda 500 kişilik boş kadro ile İtfaiye eri alacağını belirtti. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi  657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindekinitelikler doğrultusunda ve adayların KPSS puan türlerine göre alım işlemlemi yapılacaktır.

500 İTFAİYE ERİ ALIMI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi farklı eğitim seviyelerinde toplamda 500 kişilik kadro ile itfaiye eri alacak.Buna göre, alımlar Lise, Önlisans ve lisans mezınları için geçerli olacak olup, adayların bu Yönde KPSS den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca ilgili ilana erkek veya kadın adaylar başvuru yapabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylardan, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Yapılacak güvenlik vearşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

Ayrıca adaylardan özel olarak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak, Sınavın yapılacağı tarih itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak, Erkek adaylar için 167 cm ve bayan adaylar için 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve KPSS den lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 11 Haziran 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 25 Haziran 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası olan //basvuru.ibb.gov.tr adresi  üzerinden elektronikortamda başvuru yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

DİĞER İLANLARDAN HABERDAR OLMAK:

Kamuya alımı yapılacak diğer itfaiye eri ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek devamlı olarak kamuya alımlardan haberdar olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayay
ayay - 4 yıl Önce

Ayıp ya bu kadrolar Acil Yardım ve Afet Yönemi ve diğer ilgili branşların hakkıyken İstanbul Belediyesi açıkca torpil yapıyorum diye ilan yayınlamış.

Oyunu ver
Oyunu ver - 4 yıl Önce

Kanunda yaş 35 ama uygulama göstermelik. Lisans mezunu polis alımına yaştan giremedim ama şimdi ilkokul mezunu alıyorlar. Sadece demek istediğim emek hirsizligina hayır. kaç yüzbin arkadaşımın emeğini gasp ettiler.

Kenan.
Kenan. - 4 yıl Önce

35 yaşına girmiş olmak bu ülkede yaşama öl demek mi oluyor ya kpss puanı tutar yaş tutmaz yaş tutar kpss tutmaz insanlarla dalga geçmeye devam edin oy falan yok size

tolga
tolga - 4 yıl Önce

basvuru yapılmıyor herhangi bi adresi yok..

hakan
hakan - 4 yıl Önce

başvuru yapamıyorum gırdıgınız bılgıler tutarsız dıyor dogum tarıhını ve tcyı kabul etmıyor bılen var mı ?

varrol
varrol - 4 yıl Önce

aga anladımda bu ehliyet sacmalığı ne bende b var adamlar c ve e istiyor

Turgay
Turgay @varrol - 4 yıl Önce

Lise mezunlarından bölüm atanmıyo önlisansdan bölüm istiyolar adalete baksen demekki bu ülkede okumakta suçmuş

sibel
sibel - 4 yıl Önce

Offf atanim askere öyle gidim dedi oğlum olmadı askere gitti alım var vatani görevini yapmak suçmu olmadı c sınıfı ehliyet şartı var sonra yükseltilemezmiydi çocuklarımız okusun mesleğini eline alsın diye aileler çabalıyo seçim oluyo itfaiye eri alımı var deniyo bizde bi sevinç şartlara bakıyoruz hüsran şimdi ne yapayım bir oydan birşey olmaz demiyorum şimdi benim evladım gençlerimiz geleceğimiz orda Vatan canım sana feda derken ben ne diyeyim.....

nur
nur - 4 yıl Önce

Bayanlar da başvuru yapabilecek deniliyor ama tam ilanda erkek sartı var