İŞKUR TYP ile 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor!

İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 5 binden fazla kamu personeli alımı yapılıyor. Peki detaylar nedir, hangi illere alım yapılacak ve başvurular nasıl yapılır?

İŞKUR TYP ile 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile ülkemizde istidam konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirilmekte ve iş arayanlara iş bulunmakta işçi arayanlara isçi bulunmaktadır. Hem özel sektör ilanları hem kamu kurumu ilanları yayımlanmakta olup yine Toplum Yararına Program TYP kapsamında da ilanlar duyurulmaktadır.

İşin Olsa ekibimize Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında çok fazla istek geldiği için sizlere tüm ilanları birleştirerek haberimizi hazırladık. Buna göre Türkiye'nin dört bir yanında bulunan farklı kamu kurumları toplam 5 bin kişilik kamu personeli alımı yapıyor. Peki hangi iller için alımlar yapılacak?

İLLER ve POZİSYONLAR NELERDİR?

Osmaniye, Karaman, Isparta, Sakarya, Trabzon, Gümüşhane, Kastamonu, Konya ve Hatay illeri için alımlar yapılacaktır. Peki pozisyonlar nelerdir? Buna göre alımlar çevre temizliği, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi, ağaçlandırma, gibi pozisyonlar için yapılacaktır. Peki adaylar İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamında alım yapılan pozisyonlara nasıl başvuru yapabilir?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında yukarıda verilen illere yukarıdaki pozisyonlar dahilinde 5 bin civarı kamu personeli alımı yapılacaktır. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre adaylarn öncelikle ilgili ilde ikamet ediyor olması gerekmekte olup başvurular için tarayıcılarının url bölümüne https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkini yapıştırması ve ara butonuna basması gerekmektedir. Ardından adaylar tüm pozisyonları görüntüleyecek olup istediği pozisyon için müracaatlarını gerçekleştirebilir.

DİĞER İŞ İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 4 yıl Önce

Güneydoğu illerine ne zaman alım yapılacak her zaman en sona bırakılıyor bu iller en başta bu illere alım yapılması lazım en büyük işsizlik bu illerde çünkü

Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

Erzincanda da acilsin artuk ne olur

Müslüm
Müslüm - 4 yıl Önce

Gaziantep typ başvuru nezaman lütfen Bilgi istiyorum

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Emekliliğe sayılsın herkez faydalansın

Hüseyin tezgin
Hüseyin tezgin - 4 yıl Önce

Peki izmire nezaman toplum yaranına kadro gelecekokululara bütün eziyeti bizler cekiyoruz kadrocular hic bir iş yapmıyor bizede haksızlık oluyor izmir imam hatip irta okulu eşrefoaşa 05357949216

Hüseyin tezgin
Hüseyin tezgin - 4 yıl Önce

Ben izmir imam hatip orta okulunda eşrefpaşa calısiyorum typli olarak yanlız okulun butun rxiyetlerini bizler cekiyoruz kadrocular hic bir iş yapmazken olan typli iďcilete iluyor bizlerede sahip cikın bizlerede kadro verilsin 05357949216

Emine Yılmaz
Emine Yılmaz - 4 yıl Önce

Zonguldağa ne zaman alim olacak???

Serdar
Serdar - 4 yıl Önce

Sivasta neden açılmıyor sivas işkur müdüründen hiç Memun değiliz