İSKİ 223 Personel Alımı Sonuçları ve Değerlendirme? Sınav Konuları Nedir?

İSKİ Personel alımı başvuruları için sonuçlar açıklandı. Sorgulama ekranı ve sözlü sınava katılacak aday listesi haberde.

İSKİ 223 Personel Alımı Sonuçları ve Değerlendirme? Sınav Konuları Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi 223 personel alımı için ilan yayımlamıştı. İSKİ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 5393 sayılı Belediye kanunun 49. maddesi kapsamında istihdam yolu ile 223 personel alımı yapacak. Personel Alımı başvurularının sona gelmesi ile birlikte başvuru sonuçlarının açıklanması adayları sevindirdi.

İSKİ Personel Alımları Hangi Alanlarda Yapılacak?

 • 3 Tercüman,
 • 3 Mimar,
 • 1 Kimyager,
 • 116 Mühendis,
 • 39 Tekniker,
 • 37 Teknisyen,
 • 1 Restoratör,
 • 5 Laborant,
 • 15 Ekonomist,
 • 2 Biyolog,
 • 1 Peyzaj Mimarı,

Rekor Sayıda Başvuru!

İSKİ personel alımında rekor sayıda başvuru yapıldı. Gelen açıklamaya göre İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi 223 kişilik personel alımına 22 bin 319 kişi başvuruda bulundu.

223 Personel Alımı Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi bünyesine alacağı 223 personel adayından herhangi bir KPSS şartı aramıyordu. Bu kapsamda başvuru değerlendirmesi mezuniyete göre farklı şekillerde yapılacak.

Lisans mezunları YDS puan sırası esas alınacak. Ön Lisans mezunu adaylar ise başarı puanına göre değerlendirme yapılacak.

Lisans mezuniyeti gerektiren pozisyonlara başvuruda bulunan adaylar için pozisyona ilişkin mezuniyet notu ile bölüm notunun (Üniversitenin ilgili bölümlerinin, ÖSYM tarafından açıklanan 2021 yılı YKS sonucunda oluşan taban yerleştirme puanı üzerinden hesaplanan not) eşit şekilde etkilediği “başarı puanı” belirlenecektir.

b. Ön Lisans ve Ortaöğretim gerektiren pozisyonlara başvuruda bulunan adayların ise pozisyona ilişkin mezuniyet notu “başarı puanı” olarak belirlenecektir. Belirlenen en yüksek başarı puanı olan adaydan başlamak üzere atama yapılacak her boş pozisyon sayısının 5 katı aday (toplamda 1115 kişi) sınava çağrılacaktır. Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı başarı puanına sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamaya göre 1104 kişi sözlü sınava katılacaktır. Yapılan 22 bin 319 kişilik başvuru sayısından 12 bin 280 aday sıralamaya katımış olup sözlü sınabva katılmaya hak kazanan adaylar açıklanmıştır.

Sonuç Sorgulama Ekranı: https://www.iski.gov.tr/

Sınav Konuları Nelerdir?

İSKİ Personel alımı için yapılacak olan sınavlar Eylül ve Ekim ayları arasında gerçekleştirilecektir.

Sınav Tarihleri: Sözlü sınav 12/09/2022 - 07/10/2022 tarihleri arasında

Sınav Adresi: İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No: 7 34060 Eyüpsultan/İSTANBUL

Sınav Konuları Nedir?

1) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat; a. 442 sayılı Köy Kanunu, b. 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu, c. 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, d. 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu, e. 5355 sayılı Mahallî İdare Birlikleri Kanunu, f. 5393 sayılı Belediye Kanunu 5) Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik konuları ile 6) Pozisyona ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2022, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Slan
Slan - 1 yıl Önce

Başvuruya nerden itiraz ediyoruz puanım tuttuğu halde sıralamaya giremedim

Halis acar
Halis acar - 1 yıl Önce

Açıklama tablosu açılmıyor niye

eyyüp koyun
eyyüp koyun - 1 yıl Önce

sonuçlar açıklandı mı?

Emine Avcı
Emine Avcı - 1 yıl Önce

Cimer başvurum devam ediyor açık kapı başvurum ibb de cevap bekliyor neden cevaplanmıyor