ASHB 2828 Sayılı Kanun İle 2292 Memur Alımı 2023/2 Kılavuzu Yayımlandı!

Aile Bakanlığı tercih kılavuzu yayımladı. 2828 sayılı kanun ile 2292 Memur Personel Alımı yapılacak. Kontenjan ve kılavuz Haberde.

ASHB 2828 Sayılı Kanun İle 2292 Memur Alımı 2023/2 Kılavuzu Yayımlandı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Gelmiş olan Son dakika duyurusu le 2023 yılı İkinci Dönem yani 2023/2 Eylül ayı Sosyal yardım kapsamında En az İlkokul mezunu Memur Alımı kılavuzu yayımlandı. Uzun Zamandır beklenen kılavuz yayımlanarak başvuru süreci başlamıştır.

ASHB 2022 yılı kapsamında Eylül ayı atamasına göre 2828 Sayılı kanun ile kamu kurumları ve kuruluşlarının bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere 2292 Memur Alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda ilgili kanundan faydalanan adaylar başvuru yapabilecekler.

2828 Sayılı Kanun İle 2023/2 Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelmiş olan 21 Ağustos 2023 tarihli duyuruya göre Ülkemizde bulunan kurumlara atanmak üzere Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 2023 yılı kılavuz yayımlandı. Buna göre 2828 sayılı kanun kapsamında atama kadroları ve detayları paylaşıldı. Peki İşin Olsa ekibi olarak bu haberde sizlere hangi bilgileri vereceğiz.

2828 Sayılı Kanun Nedir? Kimler Yararlanabilir?

Mezuniyete Göre memur personel alımı kadroları nelerdir?

Hangi Kurum memur ataması gerçekleştirecek?

Başvuru şartları nedir ve ne zaman başvuru yapılacak?

gibi bilgileri sizlere aktaracağız.

2828 Sayılı Kanun Nedir? Kimler Faydalanacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

b. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

2108 Memur Personel Alımı Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

İlkokul/Ortaokul/ İlköğretim Mezunu 606 Memur Personel alımı Kadrosu ile alımlar, Hizmetli ve Dağıtıcı pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

Lise Mezunu 1193 Memur Personel Alımı kadrosu ile alımlar, Memur, Teknisyen, Sürekli İşçi, Sağlık Teknisyeni pozisyonlarında personel alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu 176 Memur Personel Alımı Kadrosu ile alımlar, Memur, Çocuk Gelişimcisi, Sekreter, Sürekli İşçi, Sağlık Teknikeri, Tekniker pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

Lisans Mezunu 317 Memur Personel Alımı Kadrosu İle Alımlar, Avukat, Mühendis, Memur, Diyetisyen, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Sürekli İşçi, Eczacı, Öğretmen, Arkeolog pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

2828 Sayılı Kanun İle Memur Alımı Şartları Ne Olacak?

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 2828 sayılı kanun ile 2292 Memur alımına başvuru yapabilmek için adaylardan " Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 2828 Sayılı kanun kapsamındaki yukarıda yer alan şartları sağlıyor olmak, Bakanlığın yayımladığı kılavuzdaki kadrolarda yer alan nitelik kodlarına uygun olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak, Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak" şartları aranacaktır.

KPSS Şartı Olmayacak!

Aile Bakanlığı 2828 sayılı 2292 memur alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. Alımlar sadece Sosyal hizmetler kapsamında büyüyen ve yetişen kişiler tarafından yapılacağından ve en az ilkokul mezunlarından alım yapılacak olup herhangi bir KPSS şartı aranmaksızın kura ile alım yapılacak.

Tercihler Başladı! Nasıl tercih Yapılacak!

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan kılavuz için tercihler başladı. Aile Bakanlığı tarafından gelmiş olan duyuruya göre 2828 sayılı kanun kapsamında memur alımı için tercihler en geç 13 Eylül 2023 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.

Tercihler sadece e-Devlet sistemi üzerinden Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: En geç 13 Eylül 2023

Başvuru Adresi: www.turkiye.gov.tr

TERCİH KILAVUZU BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülnur
Gülnur - 3 hafta Önce

Nasıl başvuru yapılacak çıkmıyor

Kasım sahin
Kasım sahin - 3 hafta Önce

Böyle adaletsiz bir düzene artık kim dur diyecek . Biz çocuklarımız başında durduysak ortalıkta birakmadiysak suçmu işledik,iki yıldır hep yurtta kalan çocuklar için işe yapıyorsunuz o zaman sosyal hizmet ve hizmetleri bu yurtta kalan çocuklar için eğitim verilsin ona görede iş alımı yapılsın bizim gibi sorumluluk sahibi ailelerin çocukları da başka bölümleri okusunlar o zaman bizim çocuklarımız da mağdur olmamış olurlar, bizim halk olarak buna kafamız basıyor da siz bilgili ve kültür sahipi olduğunu sandığıniz üst zümre sizin kafanız çalışmıyor mu benim düşünceme göre basıyordurda bir aleveeenin olduğunu düşünüyorum

ahmet vefa
ahmet vefa - 3 hafta Önce

yani o kadar üniversite mezunu işsiz atanmayı bekleyen varken.... şimdi bişey söylerdim de neyse....

Gülsüm
Gülsüm - 3 hafta Önce

Çocukları atim gidim de bari onlar iş sahibi olsun beni yanlarına alırlar sonra bu ne ya gerçekten zor koşullarda çocuklarını bırakmayan annelere devlet nerede sahip çıkmanız için bırakmamız mı lazım sokaklara Eğitim fakultesi mezunuyum kpss çalışmaya fırsat bulamadığım için atanamadım çocukları aç bırakıp oturup kpss mi çalışıyım napıyım siz söyleyin

Gülsüm
Gülsüm - 3 hafta Önce

Çocukları atim gidim de bari onlar iş sahibi olsun beni yanlarına alırlar sonra bu ne ya gerçekten zor koşullarda çocuklarını bırakmayan annelere devlet nerede sahip çıkmanız için bırakmamız mı lazım sokaklara Eğitim fakultesi mezunuyum kpss çalışmaya fırsat bulamadığım için atanamadım çocukları aç bırakıp oturup kpss mi çalışıyım napıyım siz söyleyin

Cengiz uçar
Cengiz uçar - 3 hafta Önce

Engelli atamaları halen olmadı verilen sözler nerede kaldı en az15000 engelli ataması bekliyoruz sesimizi duyun

Derya kuru
Derya kuru - 3 hafta Önce

Formasyon umda var E-devlette malesef yetkınız yok dıyor..

Ssfjbjgnc.
Ssfjbjgnc. - 3 hafta Önce

Önlisans mezunuyum ormancılık ve orman ürünleri programını bitirdim kpss den 79 aldım atama bekliyoruz halaaa