ASELSAN 1200 Personel Alacak! En Az 4000 TL Maaş! Şartlar - Kadrolar Nedir?

ASELSAN personel alımı yapacak. Yeni çalışma alanı ile Konya'da 1200 Personel alımı kadroları belli oldu. Şartlar ne olacak? Başvurular ne zaman yapılacak? Detaylar:

ASELSAN 1200 Personel Alacak! En Az 4000 TL Maaş! Şartlar - Kadrolar Nedir?

ASELSAN personel alımı müjdesi geldi. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız yaptığı açıklamalarda 1200 kişilik istihdam yapılacağını ifade etti. Alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi veren Ziya Altunyaldız açıklama yaptı.

ASELSAN ilanlarına her zaman ilgi gösteren adaylar için yeni alım kapısı oldukça sevindirdi. Ayrıca Lise ve Lisans mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ilan adayları bir o kadar sevindirdi.

ASELSAN Kimdir?

Bildiğiniz gibi ASELSAN Askeri Elektronik Sanayi, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla 1975 yılında kurulan Ankara merkezli savunma sanayisi şirketi. Türkiye önemli ve önde gelen kuruluşlarından birisinde sizde çalışmak istemez misiniz?

Ayrıca Konya ASELSAN'da Ar-Ge tasarım ve inovasyon çalışmasının yoğun olduğunu bildirdi. Türkiye değil tüm dost ve kardeş ülkeler için de ihtiyaç olabilecek ürünlerin üretilmesi açısından önemi olduğunu belirtti.

1200 Personel Alımı Yapılacak!

Ziya Altunyaldız tarafından yapılan açıklamaya göre Konya, Savunma sanayisinde gerçek büyümeye teknoloji transferine ve bu gelişimi diğer sektörlere yaymaya yönelik son derece kıymetli olduğunu bildiren Altunyaldız Konya ASELSAN hızlı bir şekilde tamamlandığını ve geçen yıl devreye alındığını bildirdi. Farklı alanlarda üretime ve istihdama başlayan Konya ASELSAN yeni 1200 Personel istihdamı yapacaklarını bildirdi.

Faaliyetlerine hızlı bir şekilde devam edecek olan ASELSAN Konya'daki bu çalışmaların savunma sanayisinde Türkiye'de ilk 3'e yerleştirdiğini bildirildi.

Alım Yapılacak Kadrolar Belli Oldu!

Ziya Altunyaldız 1200 kişilik boş kadro ile 800 Mühendis alımı ve 400 Nitelikli Teknisyen Alımı yapılacağını bildirdi. Açıklamasında " Konya ASELSAN sahip olduğu yetenek, kabiliyet ve nitelikli iş gücü açısından önemine işaret etti. Konya ASELSAN fabrikasında 800 ü mühendis ve 400 ü nitelikli teknisyen istihdam edilecek " dedi.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Konya ASELSAN personel alımı başvuru süreci henüz başlamadı. Ancak adaylardan genel olarak bazı şartlar aranacak. Genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yerine getirmesine herhangi bir engeli olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi nitelikler aranacak.

Teknisyen Başvuru Şartları:

Adayların alım yapılacak alana göre en az lise mezunu olmaları gereklidir. Ayrıca, Ekip çalışmasına uygun, İş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi sahibi olan, Disiplinli çalışmak, Bakım, onarım ya da üretim süreçlerinde görev yapabilmek, Eğitimlere katılmak ve başarılı olmak gibi nitelikler aranacak.

Mühendis Başvuru Şartları:

ASELSAN Konya Mühendis alımı için adayların öncelikle ilgili alım alanında en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

Büyük ölçekli proje, zaman, malzeme, personel ve fonları yönetebilmek, İyi bir iletişim becerisi gösterebilmek, Öz disiplin sahibi olmak, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmek, Sorunları giderebilmek için karmaşık matematiksel analizleri yapabilmek, Sorunları kaynağından çözebilmek, Yeni Teknoloji ve sistemlere açık olabilmek, Mekanik kavram ve süreçleri kolaylıkla anlayabilmenin yanı sıra ekipman ve araçları kullanabilmek, şartları aranacak.

Başvuru Ekranı Açıldığında Haberdar Olma:

ASELSAN personel alımını resmi kariyer sayfası üzerinden gerçekleştirecek. Başvuru yapacak adaylar

https://www.aselsan.com.tr/tr/kariyer/aselsanli-olmak/is-basvurusu

adresini kullanacak. Başvuru süreci başladığında anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilir ve BURADAN instagram sayfamızı takip ederek anında ilanlara ulaşabileceksiniz.

İşin Olsa İOS Uygulama

İşin Olsa Android Uygulama

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 15:36
YORUM EKLE