Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından az önce gelen duyuruya göre EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı. Adaylar Tercihlerine 13 Ocak 2021 tarihi itibari ile başladı ve en geç 19 ocak 2021 tarihine kadar tercihlerini gerçekleştirmeleri gereklidir.

Bu kapsamda Kamu kurum ve kuruluşları Engelli kapsamında, İlkokul, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapacaklar.

EKPSS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 19 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Editör: TE Bilisim