THY 8 Bin Personel Alımı Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir, İlan Ne Zaman Yayımlanacak

Türk Hava Yolları (THY) bünyesine yapılacağı ifade edilen 8 bin personel alımı başvuru şartları neler, kimler ilanlara başvuru yapabilecek? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları...

THY 8 Bin Personel Alımı Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir, İlan Ne Zaman Yayımlanacak

Türk Hava Yolları (THY) bünyesine binlerce yeni personel alımları yapacak. Bünyesinde binlerce vatandaşa iş imkanı oluşturan, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil eden ve Dünya' nın sayılı havayolu şirketlerinden birisi olarak bayrağımızı dalgalandıran THY, personel kadrosunu büyütmeye devam ediyor. Başarılı projeleri kadar büyüme rakamlarıyla da ekonomik anlamdaki gücünü kanıtlayan THY, yeni personel alımları yapacak. THY bünyesine binlerce personel alımı gerçekleştirilecek ve bu müjdeli haber yönetim kurulu başkanı İlker Avcı tarafından duyuruldu.

THY 8 BİN PERSONEL ALIMININ DETAYLARI

Dünya' nın en büyük markalarından birisi olan Türk Hava Yolları (THY) bünyesine toplamda 8 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. 2019 yılı içerisinde 8 bin yeni personel alacaklarını duyuran İlker Avcı, alınacak olan personellerden 1100 kişisinin İstanbul Havalimanı' nda istihdam edileceği bilgisini de aktarmıştı. Yapılan açıklamalarda THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, 1150 kaptan, 2300 kabin ekibi alacaklarını; toplam personel alım sayısının 8 binin üzerine çıkacağını söylemişti. THY 8 bin personel alımı için üniversitelerde son sınıf eğitimini görmekte olan öğrencilerin de başvuruları da alınacak. Bu alımlara yönelik ilanların başvuru süreçleri geride kaldı ve şuanda genel yetenek sınavları yürütülüyor. İlanlara ek yeni personel alım ilanlarının yayımlanması da bekleniyor. Grup mülakatları 10 Haziran - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. THY bünyesine, farklı kadrolar üzerinden ikinci pilot adayı alım ilanları gibi çok sayıda kokpit ekibi kadrosundan alımlar yapılmaktadır. Bunlarla alakalı bilgilendirmelere THY resmi kariyer sayfası üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Bayar’dan
Kadir Bayar’dan - 4 yıl Önce

Bu işi istiyorum

mustafa
mustafa @Kadir Bayar’dan - 4 yıl Önce

seni şuan aldık yarın başla