Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gazi Üniversitesi Personel alımı yapıyor. Gazi üniversitesi bünyesine dahil etmek üzere , Eczacılık fakültesine 1 adet Doçent, Edebiyat Fakültesine 2 adet Profesör, Fen fakültesine 2 adet profesör ve 1 adet Doçent, Gazi Eğitim Fakültesine 1 adet Profesör, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 1 adet Profesör ve 3 adet Doçent, Mimarlık fakültesine 1 adet Doçent, Mühendis Fakültesine 1 adet Profesör. Sanat ve Tasarım Fakültesine 1 adet Profesör, Tıp Fakültesine 3 adet Doçent ve 1 adet Profesör olmak üzere toplamda 18 adet Öğretim Üyesi alacaktır. Alt kısımda verilmiş olan bilgilerde Genel niteliklere, Başvuru bilgilerine, Özel şartlara, Başvuru sırasında istenilen belgelere ve Genel bilgilere ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Gazi Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 Sayılı DMK 48. Maddesi hükümleri dahilinde Öğretim Üyesi alınacaktır. GENEL AÇIKLAMALAR 1. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete'de yayın tarihi itibariyle 15 (Onbeş) gündür. 2. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23,25. ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekir. 3. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 4. Doçent kadrosuna Profesörler, Yardımcı Doçent kadrolarına Profesör ve Doçentler müracaat edemez. 5. Tıp Fakültesive Diş Hekimliği Fakültesine başvuranlar, atanmaları halinde varsa muayenehaneleri veyaözel sağlık kuruluşlarındaki mesleki faaliyetlerini sonlandırmayı ve kurum dışında eğitim öğretim faaliyetleri hariç 3 (üç) yıl süreyle mesleklerini serbestçe icra etmemeyi taahhüt etmiş sayılırlar. 6. 28.06.2008 tarihli ve 26920 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe giren 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununda değişiklik yapılmasına dair 5772 sayılı kanun uyarınca Üniversitemiz Senatosunca belirlenen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kulunca 19.03.2014 tarihli toplantısında uygun bulunan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde görev yapacak olup adayların Personel Dairesi Başkanlığına şahsen verecekleri başvuru dilekçesi ekinde (//personel.gazi.edu.tr/ adresinde bulunan dilekçe); - Özgeçmiş, - Yayın Listesi, - (2) iki adet fotoğraf, - Nüfus cüzdanı sureti, - Doçentlik belgesi, - Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygunluk beyan formu. (//personel.gazi.edu.tr adresinde bulunan form) - Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları zorunludur.

Adayların ayrıca özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiğiyayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. *Yayın dosyaları başvuru esnasında Personel Dairesi Başkanlığınca temin edilecek kutulara konulacaktır. DOÇENT kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde görev yapacak olup adayların Personel Dairesi Başkanlığına şahsen verecekleri başvuru dilekçesi ekinde (//personel.gazi.edu.tr/ adresinde bulunan dilekçe); - Özgeçmiş, - Yayın Listesi, - (2) iki adet fotoğraf, - Nüfus cüzdanı sureti, - Doçentlik belgesi, - Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygunluk beyan formu. (//personel.gazi.edu.tr adresinde bulunan form) - Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar için (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları zorunludur. Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. *Yayın dosyaları başvuru esnasında Personel Dairesi Başkanlığınca temin edilecek kutulara konulacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ:

Başlangıç Tarihi : 15.12.2014 Bitiş Tarihi: 29.12.2014 BİRİM BÖLÜM ABD UNVAN DERECE ADET AÇIKLAMA Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bilimleri Analitik Kimya Doçent 1 1 Edebiyat Fakültesi Tarih Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak. Edebiyat Fakültesi Tarih Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Profesör 1 1 Yakın dönem Türk Siyasi Hayatı ve Dış Politikası konusunda çalışmaları olmak. Fen Fakültesi Biyoloji Zooloji Profesör 1 1 Hayvan Sistematiği alanında doçent olmak. Fen Fakültesi Fizik Matematiksel Fizik Doçent 1 1 Matematiksel Fizik alanında çalışmaları olmak. Fen Fakültesi Kimya Fizikokimya Profesör 1 1 Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Eğitimi Profesör 1 1 Coğrafya Eğitimi alanında doçent olmak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Ekonometri Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Kamu Yönetimi Doçent 1 1 Anayasa Hukuku alanında doçent olmak. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Kamu Yönetimi Doçent 1 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Maliye Doçent 1 1 Vergi İcra Hukuku konusunda çalışmaları olmak. Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Şehir ve Bölge Planlama Doçent 1 1 Kent Jeolojisi alanında çalışmaları olmak. Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Elektrik Elektronik Mühendisliği Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak. Sanat ve Tasarım Fakültesi El Sanatları Profesör 1 1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Enfeksiyon Hastalıkları Doçent 1 1 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Doçent 1 1 Tıp doktoru olmak ve Tıbbi Biyokimya alanında uzman olmak. Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Profesör 1 1 Tıp doktoru olmak ve Tıbbi Mikrobiyoloji alanında tıpta uzmanlık yapmış olmak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE