Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce 3 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ( MSGSÜ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Saylı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre kontenjan dağılımı ve başvuru bilgileri haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 2 Temizlik Personeli, 4 5 Destek Personeli, 2 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 2 Şoför, 2 Tekniker, 1 Programcı, 23 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Lisans Mezunu: 1 Restoratör, 

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yağmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Üniversiteye personel alımlarında adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Mesleğe Göre Eğitim Şartı Ne Olacak?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda ve şahsen gerçekleştireceklerdir. 

Başvuru Tarihleri: 3 - 18 Temmuz 2023

Başvuru Adresi:  http://www.msgsu.edu.tr adresindeki başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen veya noterden onaylı vekalet ile yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ