Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) 189 Memur Alacak! Tercihler Sürüyor

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) bünyesine KPSS 2018/2 tercihlerinden memur alımları gerçekleştirilecektir. Adaylar için ilgili kadrolara tercih süreçleri başlamış durumdadır.

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) 189 Memur Alacak! Tercihler Sürüyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanlarının açıklanmasıyla beraber tercih sürecini bekleyen milyonlarca aday için heyecanlı ve meraklı bekleyiş son buldu. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda KPSS 2018/2 kapsamında tercih işlemlerinin alınmaya başlanacağı duyuruldu. KPSS tercihlerini adayların 11-20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirmesi gerektiğini duyuran ÖSYM, yayımladığı kılavuzlarla da tercih sürecini aydınlattı. ÖSYM tarafından kadrolar, nitelik kodları, koşullar, bölümler gibi önemli detaylar için kılavuzlar yayımlanarak kamuoyuna aktarıldı. Yürütülecek bu tercih işlemleri için de çok sayıda kurum bünyesine memur alımları yapılacağı ortaya çıkmış oldu. Yayımlanan kılavuzlarda da aktarıldığı üzere Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) bünyesine de memur alımları gerçekleştirielcektir. Toplamda 189 memurun alınacağı Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) bünyesine adaylar başvurularını tercihleriyle gerçekleştireceklerdir.

TMO 189 MEMUR ALIYOR

TMO tarafından ilan edilen ve kılavuza aktarılan kadrolara başvurular lise, önlisans ve lisans eğitim düzeyleri üzerinden olacaktır. Tercihlerinde ilgili eğitim düzeylerinden mezun durumda bulunan adaylar, başarıyla TMO kadrolarını seçebileceklerdir. Bu kadrolarda TMO bünyesine lise düzeyinden 83, önlisans düzeyinden 58 ve lisans düzeyinden 48 olmak üzere toplamda 189 memurun alımı sağlanacaktır. Yürütülecek tercih işlemleri için adayların 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında tüm tercihlerini yapmaları ve onaylamış olmaları gerekmektedir. Tercihlerini onaylamayan adayların tercihleri dikkate alınamamakta, kayıt edilememektedir. İlgili tercihler yapıldıktan sonra, mutlaka ilgili tercih ekranının çıktısını almanız faydanıza olacaktır. Tercih işlemleri konusunda tüm merak ettiklerinizi Facebook grubumuza katılarak sorabilirsiniz.

Grubumuza katılmak için tıklayınız.

iOS uygulamamız için> tıklayınız

Android uygulamamız için> tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Betül bektas
Betül bektas - 2 yıl Önce

Benim anlamadığım 2 gündür ha bire alım var diye diye 1000 kusur kadroyu öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki 1000000 kişi alınacak sanıyor insanlar

Ahmet Miraç Kaytan
Ahmet Miraç Kaytan @Betül bektas - 2 yıl Önce

Aynen ya bir de her alımın haberini defalarca veriyorlar hani kaçıranlar için güzel.bir şey ama siteyi takip edenler sıkılıyor bundan

esref
esref - 2 yıl Önce

nasil basvuru yapacam yapamadim kpss 2 tercih kilavuzu kod istiyor bulamadim

Halime
Halime - 2 yıl Önce

Urfada alim var mi acaba

Ahmet Miraç Kaytan
Ahmet Miraç Kaytan @Halime - 2 yıl Önce

Kılavuzdan bakabilirsiniz hangi şehirlere alım olduğu orada yazıyor

Seda keleş
Seda keleş - 2 yıl Önce

Onlisans sletme bolumu 82 puan.tercih edebilir miyim?

barış bayraktar
barış bayraktar - 2 yıl Önce

nasıl başvuru yapıyoruz bile var m ı