SGK 400 Memur Alacak

SGK memur personel alımı gerçekleştirecek. SGK bünyesindeki çalışan ihtiyacını karşılamak üzere 400 memur personel alacak. Hangi şartlarda alım olacak? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

SGK 400 Memur Alacak
SGK memur personel alımı gerçekleştirecek. SGK bünyesindeki çalışan ihtiyacını karşılamak üzere 400 memur personel alacak. Hangi şartlarda alım olacak? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu 03 Haziran 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki çalışan personel ihtiyacını karşılamak üzere 400 kişilik kadro ile Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alacak. 

Alımı yapılacak 400 kişinin kadroya girebilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumunun yapacağı Giriş Sınavına katılmaları gerekmektedir. Giriş sınavı sözlü olarak yapılacaktır. Adayların sınava katılabilmeleri için istenilen şartları taşımaları gerekmekte olup, şartlara uygun adayların ön başvuruları kabul edilecek ve 06 Haziran 2016 lile 20 Haziran 2016 tarihleri arasında başvuruları elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuruları taşıdıkları belirlenene adaylar 22 Haziran 2016 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumunın internet sitesinde duyurusu yapılacak ve 13 Temmuz 2016 ile 22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ankara'da Sınava katılacaktır.

Adaylarda Aranan Şartlar Nelerdir?​
  • 2016 yılının Ocak ayı itibari ile Henüz 35 Yaşını doldurmamış olan adaylar,
  • Sosyal Güvenlik Kurumunun açtığı sınavda iki kez başarılı olmamış olan adaylar,
  • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48.inci maddesinde yer alan A bendindeki şartları taşıyan adaylar,
  • 2014 ve 2015 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personei Seçme Sınavından KPSSP113 puan türünden en az 75 veya üzeri puan almış olan adaylar,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumuna sahip olmayan adaylar,
Başvurular Nereye ve Ne Zaman Yapılacak ?

Başvuruda bulunacak adaylar, 06 Haziran 2016 ile 20 Haziran 2016 tarihleri arasında Başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, //sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresinden elektrobik ortamda yapılacaktır. Ayrıca ilan hakkında ve sınav hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayarak İlanın Tam Metnini İnceleyeblirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahsun kalkan
Mahsun kalkan - 4 yıl Önce

75 puan çok değilmi Başbakanlık mı vereceksiniz