MSB 2018 Yılı KPSS 60 Puan İle 523 Memur Personel Alım İlanı Yayımladı! Kadrolar ve Şartlar Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı memur personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre MSB bünyesinde 523 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını Belirtti. Başvuru şartları ve diğer detaylar şöyledir.

MSB 2018 Yılı KPSS 60 Puan İle 523 Memur Personel Alım İlanı Yayımladı! Kadrolar ve Şartlar Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı memur personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için alım yapacağını ilan etti. Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olup bu yönde başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvuru kılavuzunda adaylara yönelik genel bilfgiler, BVaşvuru şartları ve kadroları yer almaktadır. İşin Olsa ekibi olara kderlediğimiz bu haberimizde ilan hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

ALIM KADROSU NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığı ( MSB ) yayımlamış olduğu ilana göre toplamda 523 kişi alacak. Bu yönde 2018 yılı Szöelşmeli Personel Alımı kılavuzuna göre MSB, Ankara, İstanbul, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Niğde, Afyonkarahisar, Çanakkale Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Kocaeli, İzmir, Konya, Isparta, Van, Sivas ve Adana illerinde toplamda 523 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak çalışacak Mühendis alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Savunma Bakanlığı adaylardan aradığı niteliklere göre, bazı özel ve bazı genel nitelikler arayacak. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmeleri gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan genel olarak bazı nitelikler arandığı gibi özel olarak ise, 35 yaşını doldurmamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık durumu olmamak ve bunu rapor ile belgelemek, 2018 yılınca ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunu seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan lamış olmak, Adayların pozisyonuna göre, belirtilen Tercihen İş Güvenliği Sertifikası istenen unvanlara başvuruda bulunan adayların değerlendirilmesi mülakat aşamasında olacak olup sertifikaya sahip olma adaya başvuruda öncelik hakkı vermeyecektir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 19 Kasım 2018 tarihi ile başlayabilirler. Buna göre yayımlanan kılavuza göre başvurular en geç 21 Aralık 2018 tarihine kada yapılması gerekmeketdir. Başvurular, sadece Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sayfası olan https://personeltemin.msb.gov.tr Genel Ağ adresinden son başvuru gününe kadar yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İlanın Tam metni

BAŞVURU YAP

Diğer yayımlanan memur alım ilanlarından haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. 

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 01:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 2 yıl Önce

35 yaş sınırı ne arkadaş anayasanın eşitlik fırsat eşitliği ilkesine aykırı madem 35 şaşından sonra işe yarayamayacağımızı iş göremeyeceğimizi düşünüyorsanız o zaman emeklılık yaşınıda 35 lere çekin ne sacmalıktır bu yaş engeli emeklilik yaşı bu ülkede 65 ise o zaman bu yaş sacmalığı nedir kardeşim siyaset bilimi kamu yönetimi mezunuyum ama yaşım 39 diye alınmıyoum basvuramıyorum kamu sınavlarına ne yapalım abi kriz var iş te bulamıyorum ne yapalım bankamı soyalım hırsızlık yapalım kaldırın şu yaş sacmalığının insanlar çalışsın girsinler sınava kim iyiyse kim daha yüksek puan alırsa o kazansın ne sacmalıktır bu yaş engeli yüzünden hiçbir sınava giremiyoruz

Ayten
Ayten - 2 yıl Önce

35 yaş sınırı tam bir saçmalık yanlış yeni düzenleme gelmesi lağzım hem 65 yaşına kadar çalış diyor 35 yaş sınırı koyuyor.

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

35 yas siniri tum ilanlarda kaldirilmali. Insan 35 yasindan sonra ne yapacak peki ? Sacmaligin daniskasi.

volkan
volkan - 2 yıl Önce

lise mezunları bu ilanı dikkate almasınlar burda da lisans mezunu alıyorlar.

İbrahim ılıs
İbrahim ılıs - 2 yıl Önce

MSB alimlarindaki sınava askerliğini yapmamış adaylar sınava girebiliyormu

AHMET YILMAZ
AHMET YILMAZ - 2 yıl Önce

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR

tunç
tunç - 2 yıl Önce

35 yaş sınırı her yerde karşıma çıkıyor ne yapalım biz şimdi geç okudum maddi imkanlar yüzünden şimdide bu engel var