Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı kadrolarda alım yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı memur personel alımı yapacağını belirtti. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı kadrolarda memur personel alımı yapacak. Adayların bu boş kadrolara yerleşebilmeleri için iki aşamadan oluşan yazılı ve Sözlü sınava katılarak başarılı olmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların bu sınavlara katılabilmeleri için ise Kamu Personeli Seçme SInavı puan durumuna bakılacaktır.

ALIM KADROLARI NEDİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı toplamda 10 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre, 6 kişilik boş kadro ile En az döert yıllık Dini yükseköğretim mezunu olan Diyanet İşleri Uzman yardımcısı ve en az dört yıllık Dini eğitim veren yükseköğrenim mezunu olan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman yardımcısı alınacaK.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alım ilanına başvuru şarrtlarını taşıyan her aday başvuru yapabilecek. Buna göre adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, 2018 yılı Ocak ayi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmaki 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türüne göre en az 60 puan almış olmak, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı yarışma sınavından veya Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı yarışma sınavına katılmış ve iki defadan fazla başarısız olmamış olmak ve Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen "Ortak Nitelik" şartını taşımak, şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı için 25 Aralık 2017 tarihi itibari ile ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı kadrosuna 26 Aralık 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 08 Ocak 2018 tarihi saat 16:30 a kadar başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığı DİBBYS (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) programı üzerinden alınacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE