TÜBİTAK KPSS siz ve Yaş Şartı Olmadan Memur Alımı İlanı Yayımladı!

TÜBİTAK Memur Alımı yapacak. KPSS Şartı Olmaksızın ve Yaş şartı olmadan Memur alımı şartları ve kontenjan bilgisi haberde.

TÜBİTAK KPSS siz ve Yaş Şartı Olmadan Memur Alımı İlanı Yayımladı!

TÜBİTAK Memur Alımı yapacak. Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzre Memur alımı yapacağını belirtti. Aımlar TÜBİTAK Başkanlık bünyesine gerçekleştirilecek olup şartlar ve mesleki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı memur alımı Başkanlık bünyesinde olmak üzere Ankara'da istihdam edilmek üzere 4 kişilik kadro ile  " Bilimsel Programlar Uzmanı " Kadrosunda gerçekleştirilecektir. 

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

TÜBİTAK Memur alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabileecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi nitelikler aranacak.

KPSS ve Yaş Şartı Yok!

Söz konusu TÜBİTAK Memur alımında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı ve Yaş aralığı aranmayacağı ilanda belirtildi.

Eğitim Şartı Nedir?

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Mühendislik Bölümleri, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümlerinden ve bu fakültenin bölümlerine denk olan bölümlerden birini bitirmiş olmak.

Yabancı Dİl ve Mesleki Şartı var!

Adayların İngilizce dilinden gerekli sınavlardan puan almış olmaları ve mesleki tecrübeye sahip olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru Süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 29 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular sadece TÜBİTAK resmi İnternet adresi üzrinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN DETYALARI:

YORUM EKLE