TÜBİTAK 70 Memur Alımı Sona Eriyor! KPSS Şartı Yok!

TÜBİTAK personel alımı başvurusu sona eriyor. KPSS Şartı olmaksızın farklı alanlarda memur personel alımı yapılacak. Başvuru ekranı haberde.

TÜBİTAK 70 Memur Alımı Sona Eriyor! KPSS Şartı Yok!

TÜBİTAK geçtiğimiz günlerde personel alımı için ilana çıkmıştı. Resmi gazete ilanı ile duyurulan TÜBİTAK perosnel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile başlamıştı. Artık sona eren başvurular için adaylara son bilgilendirmeyi İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Farklı kadrolarda personel alımı yapılacağını bildiren TÜBİTAK başvuru için KPSS Şartı aramayacak.

Başvurularda Son Günler!

TÜBİTAK personel alımı ilanı 18 Temmuz 2022 tarihinde duyurulmuştu. Söz konusu ilan için başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 8 Ağustos 2022 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Bu doğrultuda yayımlanmış olan ilan için başvurular  İnternet üzerinden gerçekleştirilecektir.

70 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı:

TÜBİTAK Başkanlık bünyesindeki eksikliğini gidermek üzere 70 kişilik boş kadro ile alım yapacağını duyurmuştur. Buna göre 70 personel alımı,

  • 4 Avukat,
  • 5 Uzman,
  • 36 Bilimsel Programlar Uzman yardımcısı,
  • 8 Bilimsel Programlar Uzmanı,
  • 17 uzman Yardımcısı,

alımı gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvuru Yapabiliyor?

TÜBİTAK Personel alımı için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacaktır. Bu doğrultuda adaylardan genel olarak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv aratırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yabancı Dİl Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak şartları ve Lisans seviyesinde mezun olmuş olma gereklidir.

Ayrıca bazı pozisyonlarda mesleki tecrübe şartı aranıyorken bazı mesleklerde Tecrübesiz alım yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/yeni-ilan-tubitak-baskanlik-kpss-siz-70-personel-alimi-ilani-h42336.html

YORUM EKLE