TMSF 10 Memur Alımı İlanı 2023 ( Fon Uzman Yardımcısı )

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı memur alımı yapıyor. TMSF Uzman yardımcısı kadrosunda memur alacak. Şartlar nelerdir?

TMSF 10 Memur Alımı İlanı 2023 ( Fon Uzman Yardımcısı )

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı memur alımı yapacak. Az Önce Resmi gazetede 27 Mart 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre TMSF bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Fon Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Fon Uzman Yardımcısı alımları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu İstanbul Merkez teşkilatında 9. dereceli kadroda olmak üzere 10 kişilik boş kadro ile gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Uzman Yardımcısı alımlarında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS, EĞitim, Yaş ve Yabancı Dİl şartları aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den KPSSP1, KPSSP2 ve KPSSP3 puan türlerinin birinden en az 70 puan almış olmak.

Yaş Şartı:

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar sınava girebilecektir),

Yabancı Dil Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılan YDS den (İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden birinden) en az 50 (Elli) puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

Üniversitelerin en az 4 (Dört) yıl süreli eğitim veren mühendislik, fen edebiyat, iktisat, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin bilgisayar, yazılım, bilgisayar ve yazılım, endüstri, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik ve haberleşme, mekatronik, bilgisayar sistemleri ve teknolojileri, bilgisayar sistemleri ve ağları, istatistik, matematik ve ekonometri bölümlerinden mezun olmuş olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TMSF Memur alımı için başvurular Nisan ve Mayıs ayları içerisinde yapılacakç Başvurular sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri: 27 Nisan - 12 Mayıs 2023

Başvuru Adresi: (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr)

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE