TİHEK 2023 Yılı Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu memur alımı başvurusu başladı. KPSS puanı ile Lisans mezunu Memur alımı yapılacak. Şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

TİHEK 2023 Yılı Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ( TİHEK ) memur alımı başvurusu başladı. 2022 veya 2023 KPSS Puanına göre memur alımı yapacak kurum geçtiğimiz günlerde yayımladığı duyuruya göre 9. Dereceli kadroda istihdam edilmek üzere uzman Yardımcısı alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru süreci az önce başlamış olan kurum için detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

Beklenen Başvuru Süreci Başladı!

2022 veya 2023 yıllarına ait KPSS Puanı olan adaylara Müjde. TİHEK 2023 yılı memur alımı başvurusu başladı. 2023 KPSS İle Memur Alımı yapacak kurum için başvurular online yapılacak. Buna göre başvuruların 8 Kasım 2023 tarihi ile başlamasından sonra en geç 22 Kasım 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvuru ekranına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

TİHEK Memur alımına başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Sonrasında ise KPSS, EĞitim ve Yaş şartları aranacaktır.

2022 veya 2023 Yılı KPSS Puan Şartı Olacak!

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2022 veya 2023 yıllarına ait KPSS den " P4, P29, P30, P34, P35 veya P3 " puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir.

MEMUR ALIMI DİĞER ŞARTLARI VE DETAYLI KONTENJANLAR BURADA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurusunu tamamlayan ve şartları sağlayan adaylar arasından KPSS puan üstünlüğüne göre yüksek puan alandan başlamak üzere Hukuk Fakültesi mezunlarından 16, Siyasal Bilgiler ile İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi mezunlarından 16 ve iletişim Fakültesi mezunlarından 4 aday sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.,

Sözlü SInav Yapılacak!

TİHEK Memur alımında adaylara KPSS Puanı ile yapılan değerlendirme sonucunda tek aşamalı sözlü sınav yapılacaktır.

BAŞVURU ADRESİ: https://www.turkiye.gov.tr/thve-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

YORUM EKLE