Ticaret Bakanlığı 1300 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı İlanı 2022

Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Sözlü ve Uygulamalı sınav ile Sözleşmeli 1300 Muhafaza Memuru alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Ticaret Bakanlığı 1300 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı İlanı 2022

Ticaret Bakanlığı memur alımı için ilan yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 16 Kasım 2022 tarihi ile yayımlanmış olan Memur alımı ilanına göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1300 Gümrük Muhafaza Memuru alımı yapacak. Alımlar 657 sayılı devlet memurları kanununa göre 4/B fıkrasına göre sözleşmeli olarak yapılacak.

Aynı zamanda Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru Alımı için adaylara Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) ve Sözlü Sınav yapılacaktır. Peki kontenjan detayları nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? Başvurular Ne Zaman Yapılacak? tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

1300 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Kontenjan Detayı Nedir?

Ticaret Bakanlığı memur alımı Merkez ve Taşra teşkilatına yapılacak. Bu kapsamda,

  • Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (Merkez Birimi) için 50 Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru Alımı yapılacak.
  • Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri için 1250 Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru Alımı yapılacak.

BAŞVURU YAPACAK KADIN ERKEK DİĞER ADAYLAR BURADA SENDE KATIL TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>> TAKİP İÇİN BURAYA

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca, KPSS , Eğitim, Yaş ve Boy şartlarıda aranacaktır.

KPSS Şartı:

2022 Yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

Yaş Şartı:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1992 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.).

Boy Şartı:

Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak.

Sağlık Şartı:

Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalığı, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılığı, körlüğü, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu almak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ticaret Bakanlığının Gümrük Muhafaza Memuru alımına başvuru için süreç 21 Kasım 2022 tarihi ile başlayıp en geç 30 Kasım 2022 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Bakanlığın Kariyer adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile Yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 21 - 30 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Sözleşmeli Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ.

EK-1 Erkek Adaylar İçin Fiziki Yeterlilik Sınavı Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

EK-2 Kadın Adaylar İçin Fiziki Yeterlilik Sınavı Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Başvuru Değerlendirmesi ve Sınav Detayları:

Bakanlık Muhafaza Memuru alımı için KPSS Puan sırası değerlendirmesine göre Kadro sayısının 4 katı aday çağırılarak Uygulamalı ( Fiziki Yeterlilik ) sınav yapılacaktır. Sonrasında ise adaylara sözlü sınav ile değerlendirme yapılacaktır.

5200 Aday Fiziki yeterlilik Sınavına Katılacak!

Yapılacak KPSS puan sırası değerlendirmesi ike Kadro sayısının 4 katı aday belirlenecek. Bu kapsamda FY sınavına 5200 aday katılacaktır.

KADIN ERKEK PARKUR VE SINAV DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/ticaret-bakanligi-1300-gumruk-muhafaza-memuru-fy-parkur-kadin-erkek-h41552.html

GELİŞMELERDEN VE YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2022, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 13 ay Önce

Boyum 171.8 parkura girebilir miyim