TEDAŞ Memur Alımı İlanı 2023 Yayımlandı ( Müfettiş Yardımcısı )

TEDAŞ memur alımı yapıyor. Yayımlanan ilan ile KPSS Puanına göre olmak üzere Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Şartlar haberde.

TEDAŞ Memur Alımı İlanı 2023 Yayımlandı ( Müfettiş Yardımcısı )

TEDAŞ memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 11 Kasım 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre TEDAŞ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilecek memur alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

TEDAŞ tarafından yayımlanmış olan ilan ile Kurumun Teftiş Kurulu başkanlığında görevlendirilmek üzere 5 Müfettiş Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek olup alımlar sınav ile yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi memur alımında genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartkar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı Nedir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idarî bilimler fakültelerinin ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının birisinden mezun olmak gereklidir.

Yaş Şartı Var Mı?

Müfettiş yardımcısı alımında 35 yaş şartı aranacak. Bu kapsamda, 01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak şarttır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Söz konusu yayımlanmış olan memur alımı ilanı için başvurular sadece online olarak kariyer kapısından gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunacak olan adaylar aşağıdaki bilgileri kullanabilirler.

Başvuru Tarihleri: 13 Kasım - 1 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://isealim kariverkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE