Tarım Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun İle Memur Alımı Hakkında Duyuru

Tarım ve Orman Bakanlığı 2828 sayılı kanun ile memur alımı için atanan adaylardan istenen belgeleri ve tarihleri açıkladı.

Tarım Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun İle Memur Alımı Hakkında Duyuru

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan 2828 sayılı kanun kapsamında Memur Alımı kılavuzu yayımlamıştı. 2828 Saylı Kanun kapsamında alınan başvurular neticesinde Bakanlık sonuçları açıkamıştı ve atanan adayları duyurudu. Tarım ve Orman Bakanlığından gelen son dakika duyurusu ile de Bakanlığa atanmaya hak kazanan adaylar hakkında istenen belgeleri ve tarihleri açıkladı.

En Az İlkoklu Mezunu Attaması!

2828 sayılı kanun ile Bakanlıklar binlerce memur alımı yapıyor. Farklı kontenjanlarda yapılacak atama ile Tarım ve Orman Bakanlığına da atama yapıldı.

Belge Teslim tarihi Duyuruldu!

2828 sayılı kanun ile atamaya hak kazanan adaylar en geç 24 Haziran 2022 tarihine kadar istenen belgeleri Bakanlığa iletecekler. Tarım ve Orman Bakanlığı bu yönde şu açıklamayı yaptı;

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından Bakılan ve Korunan Çocuklar arasında 2828 sayılı kanun gereği Bakanlığımız emrine açıktan aramamızın yapılabilmesş için aşağıdaki belirtilen belgelerin 24.06.2022 tarihi mesai saati bitimine kadar Genel Müdürlüğüöüze posta yolu ile gönderilmesi gerekmektedir.

İstenen Belgeler Açıklandı!

  • Beyan Formu ( tarihli İmzalı )
  • Sağlık Durumu Beyan Dilekçesi,
  • Ulusal Elektronik Tebligat Adresi ( UETS ) ( PTT İşlem merkezinden temin edilebilir )
  • Fotoğraf ( 6 Adet )
  • Mal Beyannamesi ( tarihli ve imzalı )
  • Mezuniyet Belgesi ( Noter veya Resmi Kurum tatikli )
  • Askerlik terhis Belgesi ( Askerlik hizmetini yapanlar için ),

​2828 Sayılı Kanun gereği Bakanlığımıza açıktan ataması yapılacak personelden istenilen evraklar : https://www.tarimorman.gov.tr/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=1635&Liste=Duyuru

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİCAN KARAKOÇ
ALİCAN KARAKOÇ - 7 ay Önce

Ben evraklarımı posta ile gönderdim alican karakoç

Suna
Suna - 7 ay Önce

Turkiye genelimi