SEDDK 60 Memur Alımı İlanı Yayımlandı 2021 - 2022 KPSS İle

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu 60 memur alımı ilanı yayımlandı. Farklı alanlarda KPSS puan ve kontenjan detayları haberde.

SEDDK 60 Memur Alımı İlanı Yayımlandı 2021 - 2022 KPSS İle

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur Alımı İlanı Yayımlandı. Resmi gazetede 1 Mart 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre SEDDK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İstanbul'da bulunan birimine 60 Memur Alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu ilana göre alımlar Sigortacılık Uzman Yardımcısı Alımı kadrosunda yapılacak. Meslek Personeli olarak ta belirtilen kontenjan için sınav yapılacaktır. Söz konusu giriş sınavı iki farkı aşamada gerçekleştirilecek olup giriş sınavına 1200 kişi katılacak. Peki memur alımları yapılacak kontenjanlar nelerdir? Başvuru şartları nelerdir?

Hangi Alanlarda Memur Alımı Yapılacak?

SEDDK memur alımı farklı alanlarda gerçekleştirileceği açıklandı. Buna göre,

  • 30 Ekonomi/Finans Alanı,
  • 10 Aktüerya Alanı,
  • 10 Hukuk Alanı,
  • 10 Bilişim Alanı,

Başvuru Şartları Nelerdir?

SEDDK memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Ayrıca özel olarak ise, KPSS ve Eğitim nitelikleri aranacaktır.

Genel Olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak " gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Bu kapsamda adayların aşaıdaki tabloda belirtilen KPSS Puan türlerinden en az 75 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş Şartı Olacak!

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)

Eğitim Şatları Nelerdir?

SEDDK memur alımı eğitim şartı olarak adaylardan en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Aşağıdaki tabloda da eğitim alanlarını görebileceksiniz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kamu kurumu başvurusu Mart ayı içerisinde alınacaktır. Bu kapsamda adaylar başvrularını sadece e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapacaklar.

Başvuru Tarihleri: 8 - 19 Mart 2023

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE