SEDDK 21 Memur Alımı İlanı 2023 - Lise, Ön Lisans ve Lisans

SEDDK 21 memur alımı ilanı yayımlandı. 5 Farklı meslekte en az lise mezunu ve KPSS Puanı ile memur alımı kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

SEDDK 21 Memur Alımı İlanı 2023 - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( SEDDK ) Memur alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda olmak üzere 21 kişilik memur kadrosu ile alım yapılacak. Yayımlanan ilana göre Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu kamu hizmetine ilk defa Kurumumuzda başlayacak olan adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre memur alımı yapacak. Alımlar sözlü ve/veya Uygulamalı sınav ile gerçekleştirilecek.

Mezuniyete Göre Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

SEDDK bünyesinde görevlendirmek üzere 2 Avukat, 7 Memur, 4 Sekreter, 4 Hizmetli, 4 Şoför olmak üzere 21 Memur alımı gerçekleştirecek.

Lise Mezunu: 4 Hizmetli, 4 Şoför

Ön Lisans Mezunu: 4 Şoför, 4 Sekreter

Lisans Mezunu: 7 Düz memur, 2 Avukat

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

SEDDK memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Buna göre;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak mesleki nitelikler, KPSS şartları aranacak.

KPSS Puan Şartı Nedir?

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Şoför Alımı Şartı:

  • Herhangi bir lise veya ön lisans mezunu olmak ve en az 5 yıldır B sınıfı sürücü begesine sahip olmak.

Hizmetli Alımı Şartı:

  • En az lise mezunu olmak.

Sekreter Alımı Şartı:

Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi veya Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği önlisans programlarından mezun olmuş olmak.

Diğer pozisyonlar İçin Tablo:

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Ya pılacak!

Giriş sınavı; “Avukat”, “Memur”, “Sekreter” ve “Hizmetli” kadroları için sözlü sınav şeklinde, “Şoför” kadrosu için ise uygulamalı ve sözlü sınav şeklinde iki aşamalı olarak yapılacaktır.

Başvurular ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

SEDDK memur alımında başvurular Şubat ayı içerisinde elektronik ortamda kariyer kapısı üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 13 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 10:00`da başlayıp 24 Şubat 2023 Cuma günü saat 23:59’da

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023, 00:27
YORUM EKLE