SEDDK 2021 veya 2022 KPSS Puanı İle 20 Memur Alımı İlanı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı yapacak. KPSS puanı ile uzman yardımcısı sınav şartları nelerdir?

SEDDK 2021 veya 2022 KPSS Puanı İle 20 Memur Alımı İlanı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Memur alımı için az önce resmi gazetede ilan yayımladı. 7 Kasım 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre SEDDK boş bulunan Sigortacılık Uzman Yardımcısı kadrosuna atama için 30 Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru için adaylardan bazı nitelikler aranacak. Tüm nitelikleri sağlayan adaylar Yazılı ve sonra sözlü sınava katılacaklardır.

Sınava Katılma Şartları Nelerdir?

SEDDK memur alımı ilanı için başvuru yapacak adaylardan öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Ayrıca özel olarak ise,

Yaş Şartı Olarak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının İlk Günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,

KPSS Şartı Olarak, ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan sınavdan KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak.

Eğitim Şartı, Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak.

YDS Şartı, Geçerlilik süresi dolmamış olan Yabancı Dİl Sınavından İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı başvurusu 14 Kasım 2022 tarihi ile başvurular başlayacak olup en geç 25 Kasım 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece kurumun kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE