SEDDK 2020 veya 2021 KPSS İle Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

SEDDK Memur Alımı ilanı yayımladı. KPSS Puanı ile 10 memur alımı yapılacak. Şartlar ve ilan detayları haberde.

SEDDK 2020 veya 2021 KPSS İle Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Resmi gazetede ilan yayımladı. 4 Temmuz 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre SEDDK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Uzman Yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Kuruma 10 kişilik kadro ile Sigortacılık Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi. Bu yönde memur adaylarından KPSS ve YDS şartı aranacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu 10 kişilik Sigortacılık Uzman yardımcısı kadrosu için genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde adaylara İki aşamalı olmak üzere Giriş sınavı yapılacaktır. Söz konusu giriş sınavına KPSS ve YDS niteliklerini sağlayan adaylar katılablecektir. Bu yönde;

Genel Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin Hukuk bölümü veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının hukuk bölümünden mezun olmak.

Yaş Şartı: 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP4 ve KPSSP5 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu memur alımı başvurusu 20 Temmuz 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 2 Ağustos 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Kurumun resmi internet sitesinde (https://www.seddk.gov.tr/) yer alan link üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE