Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı DAP KPSS siz 7 Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Şartı olmadan farklı alanlarda memur alımı kontenjan bilgisi haberde.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı DAP KPSS siz 7 Memur Alımı İlanı Yayımlandı

KPSS siz memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Az Önce gelen ilana göre Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi ( DAP ) Alımları Bölge Kalkınma İdarelerinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre 7 sözleşmeli uzman personel alımı yapılacaktır.

Memur Alımı Yapılacak Kontenjan ve Alan Dağılımı:

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

DAP memur alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

  • Tablo 1 de belirtilen bölümlerden veya bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • İlgili alan bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde ve/veya kamuda mesleği ile ilgili alanlarda en az 5 (beş) yıl (lisansüstü derece sahipleri için en az 3 yıl) fiilen çalışmış olmak ve bunu belgelemek,
  • Yabancı dil şartı aranan kadrolar için;
  • · Başvuru tarihi itibarıyla, son 5 yıl içerisinde yabancı dil bilgisi Seviye Tespit Sınavından İngilizce, Almanca, Arapça veya Fransızca dillerinin en az birinden en az altmış puan (YDS 60) almış olmak veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) denkliği kabul edilen ulusal ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan bu puana denk puan almış olmak. (ÖSYM’nin https://www.osym.gov.tr/TR,10358/esdegerlikler.html internet sitesi linkinde yayımlanan Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri tablolarından, sınav başvuru tarihi itibariyle güncel olanına göre değerlendirilecektir)
  • · Daha önce yurtdışında çalışmış ve/veya üniversite eğitimini yurtdışındaki üniversitelerde  İngilizce olarak tamamlamış olmak, muafiyet sebebi değildir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar,müracaatlarını 21/08/2023-31/08/2023 tarihleri arasında ( saat 23:59:59’a kadar) e-Devlet üzerinde Doğu Anadolu Projesi-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı   https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.trüzerinden gerçekleştirilecektir. Adayların şahsen, e-posta, posta, kargo ya da APS ile yapılan başvuruları kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE