Sanayi Bakanlığı KOP Sözleşmeli KPSS siz Memur Alımı Yapacak!

KOP kalkınma idaresi Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS siz memur alımı başvuruları Haziran ayında başlayacak.

Sanayi Bakanlığı KOP Sözleşmeli KPSS siz Memur Alımı Yapacak!

Memur Alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Haziran ayı başında yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Konya Ovası Projesi ( KOP ) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Memur alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu ilana göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 memur alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu duyuruya göre adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak.

Memur Alımı Kontenjan Bilgileri Nedir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOP memur alımı için alımlar 3 farklı alanda olmak üzere 3 kişilik kadro ile yapılacak. Bu kapsamda,

KPSS Şartı Yok!

KOP Memur alımı için adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Bu kapsamda adayların belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları durumunda başvuru yapabilecekler. KPSS siz Memur Alımı için adayların YDS ve Eğitim şartını sağlıyor olmaları gereklidir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) En az dört yıllık olmak üzere Tablo 1’de belirtilen bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,

c) Özel sektörde ve/veya kamuda mesleği ile ilgili alanlarda en az beş yıl (lisansüstü derece sahipleri için en az üç yıl) fiilen çalışmış olmak ve bunu belgelemek,

ç) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından İngilizce, Almanca, Arapça veya Fransızca dillerinin en az birinden sınav tarihinden son 5 yıl içinde en az altmış puan (YDS 60) almış olmak veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) denkliği kabul edilen ulusal ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan bu puana denk puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur alımı başvuruları 20 Haziran 2022 tarihi ile başlayacak. Adaylar başvurularını en geç 1 Temmuz 2022 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Bu yönde başvurular sadece Kariyer adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 06:12
YORUM EKLE