Rekabet Kurumu 60 Lisans Mezunu Memur Alımı Başladı!

Rekabet Kurumuna memur alımı başvuruları başladı. Lisans Mezunu adaylar içerisinden farklı alanlarda 60 Memur Alımı yapılacak. Şartlar ve kadro dağılımı nedir?

Rekabet Kurumu 60 Lisans Mezunu Memur Alımı Başladı!

Kamuya Memur Alımı için başvuru süreci başladı. 60 Kişilik kadro ile memur alımı yapılacak. Başvuru için adaylardan KPSS, Eğitim, Yaş nitelikleri aranacak.

Rekabet Kurumu bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 25 Genel, 20 Hukuk ve 15 Bilişim alanında Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar belirtilen bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR!

Sınava katılacak olan adayların;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

2) 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan ve yukarıda belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları,

3) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları,

4) Görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması,

5) Son başvuru tarihi itibariyle 2020 - 2021 Kamu Personel Seçme Sınavlarından:

a) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

b) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (400) kişi içerisinde bulunmaları,

c) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (300) kişi içerisinde bulunmaları Gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular 8 Ekim 2021 tarihi ile başladı. En geç 12 Kasım 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacak olup başvuru için adayların https://sinavbasvuru.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak dolduracaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE