MSB ve Komutanlıklar 196 Memur Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı sona eriyor. En az lise mezunu farklı kadrolarda memur alımı detayları ve sonuç detayları nedir? Sizlerle paylaşıyoruz.

MSB ve Komutanlıklar 196 Memur Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Milli Savunma Bakanlığı ve Bağlı birlik komutanlıklarında istihdam edilmek üzere 196 kişlik kadro için memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılmakta olup başvurularda sona geldik. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere MSB Memur alımı hakkında detayları aktaracağız. Başvuru yapmış veya yapmamış olan adayları ilgilendiren bilgiler burada.

En az Lise Mezunu 196 Memur Alımı Yapılıyor!

Milli Savunma Bakanlığı istihdam etmek üzere yayımladığı duyuruya göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre alımlar,

  • MSB Haritalar Genel Müdürlüğüne 181,
  • MSB 5,
  • Kara Kuvvetler 4,
  • Hava Kuvvetleri 3,
  • Deniz Kuvvetleri 3,

olmak üzere toplamda 196 memur alımı istihdam edilecek. Detaylı kontenjan dağılımına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/msb-196-memur-alimi-ilani-2023-24-meslek-lise-on-lisans-ve-lisans-h43552.html

Başvurular Sona Eriyor!

MSB memur alımı başvuruları için süreç 29 Aralık 2022 tarihi ile başlamıştı. En geç 31 ocak 2023 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını yukarıdaki bağlantı üzerinden PSB PERTEM adresinden gerekleştirebilecekler.

Başvuru Değerlendirmesi nasıl Yapılacak?

MSB PERTEM üzerinden alınmış olan başvurular KPSS Puan sırasına göre değerlendirilmek üzere incelenecek. Buna göre adaylar başvurularını KPSS Puanına göre gerçekleştirmiş olup değerlendirmelerde de En yüksek KPSS Puanından başlamak üzere en düşük KPSS Puanına kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir. Kadro sayısının 10 katı aday belirlenerek adaylara sınav yapılacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSB Memur alım başvuruları 31 Ocak 2023 tarihi ile sona erecek olup sonuçların en geç Şubat sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2023, 02:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk - 10 ay Önce

Ben aşçıyım tüm belgelerim mevcut

Meryem
Meryem - 10 ay Önce

Milli savunma bakanligi kara kuvvetleri komutanlığı memur alımı sonuçları açıklandı mı

Ali dener
Ali dener - 5 ay Önce

İlk okul mezunuyum asciyim tüm belgeleri mevcut ve tecrübeliyim işimde