MSB Genelkurmay ve Komutanlıklar 65 Devlet Memuru Alımı İlanı 2022

MSB Memur alımı ilanı yayımlandı. Askeri kapsamda olmak üzere farklı alanlarda 65 Devlet memuru alımı yapılacak. Şartlar nelerdir?

MSB Genelkurmay  ve Komutanlıklar 65 Devlet Memuru Alımı İlanı 2022

Milli Savunma Bakanlığı Memur alımı ilanı yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet omutanlıklarına 65 Memur alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan başvuru şartları ve ilan detayları paylaşıldı.

MSB Yayımladığı ilanda :

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere; “Millî Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve "Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği" hükümlerine göre Uzman Yardımcısı temini yapılacaktır.

açıklamasında bulundu.

Hangi Kontenjanlarda Memur Alımı Gerçekleştirilecek?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

MSB, Genelkurmay başkanlığı memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye cumguriyeti vatandaşı olmaki Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi nitelikler aranacak

Ayrıca Özel Olarak İse;

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

Nitelik Tablosunda bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden taban puanı almış olmak,

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eşdeğerliği kabul edilen veya uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarından, nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak, (uluslararası geçerliliği bulunan belgeyi başvuru sistemine yüklemek)

 Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, (Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Kadroları için geçerlidir.) g) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Askeri Memur Alımı için başvurular Bugün başladı. Adaylar başvurularını en geç bir ay içerisinde yani 27 kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife
Şerife - 8 ay Önce

Yaş şartı kaldırılmalı duyun sesimiz sayın yetkililer

Ilyas turan
Ilyas turan - 7 ay Önce

Basvuruyu nasi yapacak bi yardimci olun gardaslar

Hatice
Hatice - 8 ay Önce

Kpss şart mı,ben kpss sınavına girmedin başvuru yapamammmi

Samet bozdemid
Samet bozdemid - 8 ay Önce

Başvurular nerden yapılacak

Metin Akdemir
Metin Akdemir - 7 ay Önce

İnşAllah tutar

Herhangi biri
Herhangi biri - 7 ay Önce

Neden eğitim fakültesi mezunu düz memur olamıyor? Eğitim fakültesinin, kamu kurumlarının 1 ilanında eğitim şartına dahil edildiğini görmedim.