MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik!

MEB Öğretmen Ataması için Resmi Gazetede yönetmelikte değişiklik yaptı. Söz konusu Yönetmelik detayları haberde.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik!

Mili Eğitim Bakanlığı Öğretmen ataması için yeni duyuru yayımladı. 18 Haziran 2023 tarihi ile yayımlanmış olan yeni yönetmeliğe göre MEB Öğretmen ataması için veya yer değişikliği için yönetmelikte değişiklik yaptı. Buna göre Yayımlanan yönetmelik detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 17/4/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “kısmi zamanlı geçici öğreticilikte geçirilen süreler” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimine yönelik Bakanlık tarafından yürütülen projelerde öğretici/öğretmen veya rehber danışman olarak geçirilen süreler” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “6/5/2010” ibaresi “16/6/2023” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğin 44 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “6/5/2010” ibaresi “16/6/2023” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 4- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2023, 06:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Satı Sarıkaya
Satı Sarıkaya - 6 ay Önce

Ek ATAMA verilsin isdiyoruz unutuldu mu dinkültürü öğretmen ooglum kusiratla atamayı kaybetti Allah rızası için ek atamayı açıklayın

Temizlikci
Temizlikci - 6 ay Önce

Salih