Maliye Bakanlığı ve KOSGEB 344 Memur Alımı Yapacak!

Kamuya iki kamu kurumu tarafından memur alımı yapılacak. 344 kişilik kadro ile farklı alanlarda alım yapılacak olup ilanlar hakkında detaylar haberimizdedir.

Maliye Bakanlığı ve KOSGEB 344 Memur Alımı Yapacak!

Kamuya Memur Alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanlara bakacak olursa Maliye Bakanlığı ve KOSGEB bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere 344 kişilik kadro ile Memur Alımı yapılacak. Başvurular geçtiğimiz günlerde başlamış olup artık sona eriyor. Peki Kimler başvuru yapabilecek? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? tüm detaylaru siz değerli okurlarımız ile paylaşıyor olacağız.

344 Memur Alımı Kadro Dağılımı Nedir?

İki Kamu Kurumu memur alımı yapacak. Alımlar Maliye Bakanlığı ve KOSGEB Alım yapacak. Bu kapsamda kadro dağılımı ve detaylar şöyledir.

Maliye Bakanlığı: Bakanlık Türkiye Geneli Taşra teşkilatına 300 kişilik boş kadro ile Defterdarlık Uzman yardımcısı alımı yapacak. Uzman yardımcılığı için adaylara Giriş sınavı yapılacak olup sınav Ankara'da yapılacaktır.

KOSGEB: Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı bünyesine farklı şehirlerde bulunan taşra teşkilatlarına KOSGEB Kobi Uzman Yardımcısı alacak. Alımlar farklı eğitim seviyelerinde 3 grupta olacak.

Başvuru Şartları Nedir?

Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet memurlarları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS, Yaş, Eğitim gibi nitelikler talep edilecek.

Genel Şartlar Nedir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğin yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak adayların Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir), ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Eğitim şartı olarak ise adaylarım alım pozisonuna göre ilgili dört yıllık eğitim veren Fakültelerden mezun olmuş olmaları gerekldir.

Başvurular!

KOSGEB Memur alımı başvurları geçtiğimiz gn başlamış olup artık sona ermektedir. En geç 29 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Maliye Bakanlığı Memur alımı ise 18 Ocak 2021 tarihinde başlayacak olup en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir. 

Maliye Bakanlığı İlanın Detayları.

KOSGEB Memur Alımı İlanı Detayları

YORUM EKLE