Maliye Bakanlığı Memur Alımı 2017

Maliye Bakanlığı memur alımlarına 2017 yılı itibari ile de devam ediyor. Bakanın açıklamasından sonra ilanında duyurusu yapıldı. Maliye Bakanlığı 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alacak.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı 2017
Maliye Bakanlığı alım ilanı yayımladı. Maliye Bakanının Geçen haftaki açıklamasından sonra ilan yayımlandı. İlan Devlet Personel Başkanlığı tarafından 11 Nisan 2017 tarihinde duyurusu yapıldı. Maliye Bakanlığı toplamda 300 kişilik kadro ile Vergi Müfettiş Yardımcısı alacak. 

KPSS ŞARTI VARMI ? 

Maliye Bakanlığı alım yapacağı kadro için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak. ÖSYM tarafından 2015 yılında veya 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP40, KPSSP57 ve KPSSP54 puan türlerinden adaylar en az 80 puan almış olmak zorundadır. Başvuruda bulunan adaylar içerisinden en yüksek puanı alan adayın şansı daha yüksek olacaktır. Adaylar KPSS puan sıralaması ile ilk 1500 sıraya girmek zorundadır.

SINAV YAPILACAK MI ?

Vergi Müfettiş yardımcısı adayları, Maliye Bakanlığı bünyesine katılmak için sınava katılmak zorundadırlar. Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan gerçekleştirilecektir. Giriş Sınavının yazılı bölümü, 03 Haziran 2017 ile 04 Haziran 2017 tarihleri arasında öğlenden önce ve öğlenden sonra toplamda dört oturumda gerçekleştirilecektir. Başvuru şartlarını taşıyan ve Giriş sınavının yazılı bölümüne girmeye hak kazananların listesi, yeri ve saati, E- Devlet Portalı, Maliye Bakanlığı ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı resmi internet sayfalarında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat gönderilmeyecek. 

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylar sınava katılabilmek için, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sağlık açısından Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya elverişli olması, ilgili bölümlerden en az dört yıllık lisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, daha önce yapılmş Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavına iki defadan fazla girmemiş olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak şartları aranacaktır. 

BAŞVURULAR:

Maliye Bakanlığı 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, 24 Nisan 2017 tarihi ile 08 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesindeki sınav başvuru formunu doldurarak başvuru yapılacaktır. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 23:47
YORUM EKLE