Maliye Bakanlığı MASAK KPSS 60 Puan İle Memur Alımı Yapıyor!

Maliye Bakanlığı personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı kadrolarda sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Maliye Bakanlığı MASAK KPSS 60 Puan İle Memur Alımı Yapıyor!

Yayımlanan ilana göre Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Buna göre Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memur ları kanuna göre sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru yapacak adaylar ilanda belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Buna göre adayardan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumu esas alınacaktır. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Maliye Bakanlığı MASAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere toplamda 13 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtti ve buna göre 5 Sözleşmeli Programcı, 5 Sözleşmeli Çözümleyici- Sİstem Programcısı ve 3 Sözleşmeli Mühendis alacağını belirtti.

Buna göre adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile en az 1 yıl çalışmış olmak, Erke kadaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamaları gerekmektedir.

Ayrıca özel olarak Çözümleyici ve Programcı kadroları için adaylardan Dört yıllık eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, Yabancı Dİl Sınavından en az D seviyesinde İngilizce dilinden puan almış olmak, Biri Java olmak üzere en az 2 programlama dilinden anlamak, Nesne tabanlı analiz ve tasarım hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Mühendis kadrosu için ise 4 yıllık eğitim veren fakültelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak ve yurtdışında eğitim görmüş olanlar için YÖK tarafından kabul edilmiş ve onaylanmış Denkliği olan yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar ilanın yayımlandığı tarih itibari ile ( 26 Mart 2018 ) başvurularına başlayabilir ve en geç 20 Nisan 2018 tarihi saat 17:30 a kadar Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) internet sitesinde ( www.masak.gov.tr) adresinde yayımlanan Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak elektorink ortamda başvuru yapmaları gerekmektedir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 22:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 6 yıl Önce

lütfen maliye önlisanlar içinde kpss 60 dan alım olsun hiç birsey yapamıyoruz